Chcecie przejechać się zabytkowymi Jelczami – tzw. „ogórkami”? Od soboty będzie taka możliwość

i

Autor: Materiały Urzędu Miasta Bydgoszczy Chcecie przejechać się zabytkowymi Jelczami – tzw. „ogórkami”? Od soboty będzie taka możliwość

Majówka 2016: Wiecie, jak wyglądały Ikarusy i Jelcze? W sobotę możecie się nimi przejechać

2016-04-27 12:55

Bydgoszczanie znów wybiorą się w podróż do przeszłości. W sobotę 30 kwietnia na ulice miasta wyjadą zabytkowe autobusy i tramwaj. 

Drogowcy uruchomią specjalne linie turystyczne - tramwajową „0” (Bałtycka-Jagiellońska-Las Gdański) oraz autobusowe „100” (Stary Rynek-Myślęcinek) i „102” (Stary Rynek-Exploseum). W maju i czerwcu będą kursowały okazjonalnie po zgłoszeniu. Regularne kursy rozpoczną się na początku wakacji letnich.

Będziecie mieli okazję przejechać się zabytkowymi Jelczami – tzw. „ogórkami”, Mercedesami czy Ikarusami. Pojawią się też dwa zabytkowe tramwaje Herbrandy. Dodatkową atrakcją będą konduktorzy ubrani w historyczne mundury. Na liniach turystycznych obowiązują normalne taryfy przejazdu.

W sobotę w trasę wypłyną również tramwaje wodne. Linie słoneczna i staromiejska będą kursować od 30 kwietnia do 11 września, a linia wschodnia od 1 lipca do 28 sierpnia. 

- Linia słoneczna i staromiejska obsługiwane są przez „słoneczniki”, czyli statki, które poruszają się z wykorzystaniem energii słonecznej. Linia wschodnia to zabytkowy statek motorowy MS Bydgoszcz – podaje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik bydgoskich drogowców.

Z Krzysztofem Kosiedowskim rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

Czytaj także: Majówka 2016: To warto wiedzieć [POGODA, ATRAKCJE]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają