Maleństwo zabite tuż po narodzinach. Ojciec noworodka: Po nogach Natalii płynęła krew [ZDJĘCIA]

2020-07-22 12:49
Maleństwo zabite tuż po narodzinach. Ojciec noworodka: Po nogach Natalii płynęła krew
Autor: Sylwia Sitka-Czerniak Maleństwo zabite tuż po narodzinach. Ojciec noworodka: Po nogach Natalii płynęła krew

W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy zeznawał Błażej G., ojciec noworodka, którego - jak zarzuca prokuratura - matka i teściowa pozbawiły życia. Mężczyzna twierdzi, że do samego końca nie wiedział, iż jego partnerka spodziewa się dziecka.

To bulwersująca sprawa z 20 lipca ubiegłego roku. W bydgoskim sądzie trwa proces 30-letnej Natalii Z. i jej teściowej. Pierwsza jest oskarżona o dzieciobójstwo, za co grozi jej do pięciu lat więzienia, druga - o zabójstwo, za co może trafić za kraty nawet do końca życia.

Sąd powołał na świadka w tej sprawie Błażeja G., syna oskarżonej Barbary G. i partnera Natalii Z. Mężczyzna twierdzi, że "mniej więcej w maju 2019 roku" zapytał swoją partnerkę, czy jest w ciąży. Ta miała zażartować, że urodzi trojaczki, a potem ironizować, żeby się nie zdziwił, jak zacznie się odchudzać.

- Z pierwszym dzieckiem, Amelią (dwa lata, red.) też tak było, że dowiedziałem się o ciąży, kiedy Natalia była w piątym miesiącu.

Przeczytaj:  Zabiła jedno dziecko, a wychowuje drugie. Zwroty akcji ws. dzieciobójczyni z Tucholi

20 lipca ubiegłego roku w domu rodzinnym Błażeja G., w którym mieszkał razem ze swoją matką i z partnerką oraz starszą córką, doszło do tragedii.

Błażej G. twierdzi, że wczesnym rankiem córka go obudziła domagając się mleka, a on wstał, by je przygotować. Zauważył - jak utrzymuje - "wychodzącą z innego pokoju" Natalię.

- Była cała zakrwawiona, jej nogi spływały krwią. Przestraszyłem się - mówił w sądzie.

Kobieta nie chciała słuchać o wizycie w szpitalu, twierdziła, że po prostu ma "obfitą miesiączkę". Młodzi jednak pojechali do lekarza, ale Natalia perzd rejestracją rozmyśliła się. Wrócili do domu po drodze robiąc jeszcze zakupy w markecie budowlanym (Błażej remontował wspólnie z braćmi dach w domu rodzinnym).
Natalia tego samego dnia pojechała - rzekomo - do swojego lekarza ginekologa. Przysłała Błażejowi informację, jakoby wykryto u niej "guza na jajniku".

Mężczyzna próbował się skontaktować z partnerką, ale bezskutecznie; w poszukiwaniu jej pojechał do swojej teściowej. Później tego samego dnia odebrał telefon od matki, która miała powiedzieć mu, że "udusiła ci dziecko".

- Byłem w szoku. Rzuciłem telefon na siedzenie pasażera i wróciłem do domu.

Mężczyzna zeznawał, że po przyjeździe na miejsce zastał domowników w dużym pokoju, a na podłodze leżało ciało noworodka z owiniętym wokół szyi prześcieradłem. Wcześniej, prawdopodobnie rankiem, martwe dziecko schowano na półkę w komodzie.

Błażej zeznawał w sądzie, że z tamtego ranka pamięta jeszcze, jak Natalia zniknęła w łazience na "jakieś dwadzieścia minut". Słyszał lejącą się wodę - do wanny i spłukiwaną w sedesie.

Prokuratura w Tucholi postawiła zarzuty obu kobietom. Kara pięciu lat pozbawienia wolności grożąca Natalii Z. wynika z faktu, że psychologowie badający kobietę uznali, iż była w szoku poporodowym. Ta okoliczność nie dotyczy jej teściowej, która odpowiada za zabójstwo. Proces trwa. Kolejna rozprawa w czwartek 23 lipca.

Zobacz także: Dramatyczne wydarzenia w Witkowie. 30-letnia matka zabiła swoje dziecko?

23.07.2020

Kolejny DZIEŃ PROCESU. Przeczytaj co zeznał świadek: Noworodek uduszony tuż po narodzinach. Świadek: "Każdy wiedział, że ona jest w ciąży, ale ona zaprzeczała"

Po zabiegu w szpitalu straciliśmy wzrok
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE