Marcin Lewandowski został wicemistrzem Europy! Przegrał tylko z innym Polakiem

Autor: Kastom/CC-BY-SA-3.0/wikimedia.org Marcin Lewandowski został wicemistrzem Europy! Przegrał tylko z innym Polakiem

Marcin Lewandowski został wicemistrzem Europy! Przegrał tylko z innym Polakiem [WIDEO]

2016-07-11 11:05

W biegu mężczyzn na 800 m podczas lekkoatletycznych ME w Amsterdamie srebrny medal zdobył reprezentujący na co dzień barwy bydgoskiego Zawiszy, Marcin Lewandowski. Na pierwszym miejscu rywalizacje ukończył Adam Kszczot.

Lewandowski finałową rywalizację rozpoczął rewelacyjnie i przez większość dystansu biegł na drugiej pozycji. Kszczot był czwarty, ale przed ostatnia prostą startową wysunął się na prowadzenie, którego już nie oddał. Lewandowski o "srebro" rywalizował z Brytyjczykiem Elliotem Gillesem. Ostatecznie był drugi z czasem 1:45.54.

W 2010 roku podczas ME w Barcelonie Kszczot i Lewandowski również razem stali na podium. Wówczas zwyciężył zawodnik Zawiszy, a jego kolega z reprezentacji zajął trzecie miejsce.

Inni lekkoatleci Zawiszy, którzy startowali w Amsterdamie, nie poradzili sobie tak dobrze, jak Lewandowski. Słabo spisał się Paweł Wojciechowski, który nie pokonał w skoku o tyczce wysokości 5,50 m. Marika Popowicz-Drapała w biegu na 100 m i Dominik Bochenek na 110 m ppł nie przebrnęli eliminacji.

W sierpniowych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro zobaczymy Wojciechowskiego i Lewandowskiego.