Młody kierowca zajechał drogę i doprowadził do kolizji. Wszystko się nagrało!

i

Autor: KPP Mogilno Młody kierowca zajechał drogę i doprowadził do kolizji. Wszystko się nagrało!

Chciał wymusić odszkodowanie?!

Młody kierowca zajechał drogę i doprowadził do kolizji. Wszystko się nagrało!

2022-11-23 8:09

Niebezpieczne zdarzenia na drogach woj. kujawsko-pomorskiego. 23-latek wyprzedził innego kierowcę, zjechał na jego pas i bez powodu gwałtownie zahamował doprowadzając do kolizji. - Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się sąd - wyjaśnia policja.

Zajechał drogę i doprowadził do kolizji. Wszystko się nagrało

Młody kierowca zajechał drogę i doprowadził do kolizji. Wszystko się nagrało!

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (17 listopada) o godzinie 10:10 na drodze wojewódzkiej nr 254 w miejscowości Szczepanowo (powiat mogileński).

- Skierowani na miejsce policjanci dzięki nagraniu z kamery samochodowej jednego z uczestników ustalili, że 23-letni mieszkaniec Warszawy kierując pojazdem marki volkswagen passat wykonał manewr wyprzedzania pojazdu fiat stilo, po czym bez uzasadnionej przyczyny gwałtownie zahamował, w wyniku czego doprowadził do najechania na tył jego pojazdu - wyjaśnia rzecznik mogileńskiej policji.

Czytaj: Poszukiwany ukrywał się przed policją w wersalce! Zaskakująca reakcja babci 20-latka

W ocenie funkcjonariuszy zachowanie 23-latka było celowe i złośliwe, a stworzone zagrożenie na drodze bardzo realne, dlatego policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu mu prawa jazdy. Dokumentacja ze zdarzenia wraz z wnioskiem o ukaranie trafi do sądu, który podejmie decyzję o tym, czy mężczyzna zachowa uprawnienia do kierowania pojazdami. 

Miałeś podobną sytuację? Zgłoś się na policję

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Jeżeli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu, poinformuj o tym najbliższą jednostkę policji.

Nagrania z zapisem nieprawidłowych i groźnych zachowań możesz również przesłać mailowo na adres: stopagresjidrogowej-kwp@bg.policja.gov.pl

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają