Myślęcinek walczy o tytuł zimowej atrakcji regionu

i

Autor: UM Bydgoszcz Myślęcinek walczy o tytuł zimowej atrakcji regionu

Myślęcinek walczy o tytuł zimowej atrakcji regionu

2020-02-03 13:04

Myślęcinek bierze udział w plebiscycie Polskiej Organizacji Turystycznej i powalczy o tytuł najpopularniejszej zimowej atrakcji regionu. Głosowanie zakończy się 11 lutego.

W plebiscycie Polskiej Organizacji Turystycznej wybrano po trzy atrakcje z 16 województw. W kujawsko-pomorskim o tytuł zimowej atrakcji regionu, obok Myślęcinka powalczą: Zajazd Fojutowo oraz Toruń (średniowieczny zespół miejski Torunia wpisany na listę UNESCO).
Głosowanie potrwa do 11 lutego.  Swój głos można oddać TUTAJ. 
Jedną z ważniejszych zimowych atrakcji Myślęcinka jest stok narciarski o wysokości 107 metrów. Jest oświetlony i sztucznie naśnieżany. Został wyposażony w dwa wyciągi: średni, orczykowy miękkiego prowadzenia, z którego w ciągu godziny może korzystać 800 osób oraz wyciąg podporowy (1000 osób na godzinę). Przy stoku działa w sezonie serwis i wypożyczalnia sprzętu zimowego. Można także skorzystać z Nauki jazdy nartach prowadzonych przez licencjonowanych instruktorów.


Z powodu warunków pogodowych, stok w tym sezonie nie został jeszcze uruchomiony. Jednak  warto wybrać się do Myślęcinka nawet o tej porze roku i odwiedzić ogród botaniczny, który zajmuje aż 60 hektarów. Rośnie tu wiele wyjątkowych gatunków drzew i krzewów, w tym 460 gatunków dziko rosnących. Najbardziej widowiskowym obiektem Ogrodu jest alpinarium. Wysokości względne dochodzące do 20 metrów oraz interesująca rzeźba tego miejsca umożliwia budowę charakterystycznych form górskich: ścian, grani, żlebów, piergów, wąwozów. W centralnym miejscu zaprojektowano górskie jeziorko z potokiem i wodospadem. Nasadzenia alpinarium wiążą się ściśle z budowanymi siedliskami i materiałem skalnym użytym do ich budowy. W części granitowej dominują kosodrzewiny i sosna limba. Między wapiennymi głazami zobaczyć można szarotkę alpejską, dębik ośmiopłatkowy, goździk alpejski i wiele innych.
Warto zajrzeć także do ZOO, czy przyjść na spacer wokół myślęcińskich stawów. 

ZOBACZ: Będzie droga rowerowa z Bydgoszczy do Osielska!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany