Przejście dla pieszych

i

Autor: MichaelGaida/cc0/pixabay Zginęły na przejściu dla pieszych

Na ul. Fordońskiej w Bydgoszczy będzie bezpieczniej! Co się zmieni?

2019-11-24 12:16

Drogowcy zrealizują kolejne zadania poprawiające bezpieczeństwo pieszych na ul. Fordońskiej. Doświetlane są kolejne dwa przejścia dla pieszych, a na wysokości ul. Niewiteckiego zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna.

W ubiegłym roku na ul. Fordońskiej zainstalowaliśmy nowoczesne oświetlenie na wysokości posesji nr 428 w rejonie skrzyżowania z ulicą J. Brzechwy. Teraz podobne prace prowadzone są przy dwóch kolejnych przejściach w Starym Fordonie.

Wertykalne oświetlenie montowane jest na przejściach przy ul. Magazynowej oraz Zakładach Zbożowych. Dodatkowe systemy lamp i opraw pozwalają kierowcom znacznie szybciej dostrzec pieszych, którzy znajdują się w strefie przejścia - informuje Urząd Miasta w Bydgoszczy.

Zobacz: Dwa auta ROZTRZASKAŁY się pod Bydgoszczą. Ucierpiało 4-letnie dziecko [ZDJĘCIA]

W całym mieście w tym roku zamontujemy w 23 punktach.

Po rozmowach z przedstawicielami mieszkańców osiedla Brdyujście ZDMiKP zdecydował się również na budowę nowego bezpiecznego przejścia dla pieszych na wysokości ulicy F. Niewiteckiego, które będzie wyposażone w sygnalizację świetlną.

Sygnalizacja świetlna będzie uruchamiana przez pieszych za pomocą odpowiednich detektorów. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy dla tego zadania.