NOWE FAKTY

Najechał na tył ciężarówki na S5 w Żołędowie i doprowadził do dramatu! Policja ujawnia szczegół wypadku [ZDJĘCIA]

2023-05-31 7:33

Wracamy do wypadku na trasie S5 w podbydgoskim Żołędowie. Jak wyjaśnia bydgoska policja, kierowca samochodu dostawczego najechał na tył ciężarówki i doprowadził do zderzenia. Cztery osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. To cud, że nikt nie zginął!

Wypadek na S5 w podbydgoskim Żołędowie. Policja ujawnia szczegóły

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło we wtorek, 30 maja na drodze S5 na wysokości Żołędowa pod Bydgoszczą. Zderzyły się tam dwa pojazdy, ciężarowy man przewożący drewno oraz fiat ducato.

- Ze  wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego bydgoskiej komendy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący fiatem jadąc od strony Maksymilianowa w kierunku Gdańska najechał na tył poprzedzającego go samochodu ciężarowego. Kierowca tego auta stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w barierki ochronne, a następnie wpadł do rowu i dachował - wyjaśnia nam kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Zobacz: Koszmarny wypadek na S5 pod Bydgoszczą! Zobacz zdjęcia

Do bydgoskich szpitali trafiły 4 poszkodowane osoby. W tej sprawie będzie prowadzone postępowanie dotyczące spowodowania wypadku.  Policjanci zatrzymali kierowcy fiata prawo jazdy oraz dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o jazdę zgodną z przepisami, dostosowaną do warunków drogowych. Jak pokazują zdjęcia pojazdów uczestniczących w tym zdarzeniu, dla podróżujących nimi mogło się to skończyć tragicznie.

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek drogowy?
Spowodował wypadek w Toruniu, w którym zginął 20-letni Damian. Został zatrzymany