Najpierw ją rozkochał, a potem perfidnie oszukał! Kobieta straciła ogromne pieniądze

i

Autor: pixabay.com Najpierw ją rozkochał, a potem perfidnie oszukał! Kobieta straciła ogromne pieniądze

Jak tak można?!

Najpierw ją rozkochał, a potem perfidnie oszukał! Kobieta straciła ogromne pieniądze

2022-12-08 9:50

Dawniej oszuści matrymonialni poszukiwali swoich ofiar w restauracjach, barach, klubach i sanatoriach. Dziś najczęściej korzystają z portali społecznościowych, randkowych i aplikacji do poznawania nowych ludzi. Niestety ofiarą takiego oszusta padła mieszkanka powiatu mogileńskiego, która straciła ponad 90 tys. zł!

Kujawsko-pomorskie: Najpierw ją rozkochał, a potem perfidnie oszukał! Kobieta straciła ogromne pieniądze

Jak wynika ze zgłoszenia, oszust korzystający z mediów społecznościowych pierwszy nawiązał z kobietą kontakt. Kiedy już udało mu się zdobyć jej zaufanie i sympatię, zaczął opowiadać o swoich problemach finansowych. - Prosił o pożyczenie pieniędzy, które obiecywał szybko oddać. Kobieta uwierzyła i przekazała oszustowi za pomocą przelewów i kodów BLIK ponad 90 tys. zł - wyjaśnia rzecznik KPP w Mogilnie.

Policja apeluje przed oszustami w sieci!

Żyjemy w czasach, kiedy dostęp do internetu jest powszechny. W sieci funkcjonuje wiele portali społecznościowych, czy randkowych. Niestety anonimowość, jaką daje internet wykorzystują także oszuści. Łatwo jest umówić się z nieznaną osobą lub udawać kogoś innego. Informacje te jednak trudno zweryfikować.

Z czasem łatwo nabrać przekonania, że się kogoś doskonale poznało w sieci i mu zaufać. To niebezpieczne. Dlatego do takich kontaktów warto podejść z dużą ostrożnością. Jeśli jednak zorientujemy się, że padliśmy ofiarą takiego oszusta, nie należy zwlekać, trzeba jak najszybciej powiadomić o tym policję.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś ofiarą oszustwa?
Policjanci weszli do płonącego pustostanu po bezdomnego