Nie żyje ks. prałat Władysław Mielcarek. Duchowny zmarł w bydgoskim szpitalu

2021-11-25 8:33
Nie żyje ks. prałat Władysław Mielcarek. Duchowny zmarł w bydgoskim szpitalu
Autor: Diecezja Bydgoska Nie żyje ks. prałat Władysław Mielcarek. Duchowny zmarł w bydgoskim szpitalu

W jednym z bydgoskich szpitali, 24 listopada, pięć minut po północy, zmarł ks. prałat Władysław Mielcarek. Najstarszy kapłan diecezji bydgoskiej miał 96 lat.

Zmarł ks. prałat Władysław Mielcarek

Ks. Władysław Mielcarek urodził się 9 października 1925 r. w Chełmcach. W czasie okupacji wraz z rodziną został przewieziony do Chełma Lubelskiego. Kolejne lata spędził w miejscowościach położonych niedaleko Rejowca. Był łącznikiem AK. W lutym 1947 roku zgłosił się do Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. 7 czerwca 1952 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Pracował jako wikariusz w Inowrocławiu i Bydgoszczy.

Zobacz: Tragedia na torach w Pawłówku i Bydgoszczy! Nie żyją dwie osoby

W roku 1958 został skierowany na pierwszą samodzielną placówkę do Kretkowa koło Jarocina, zaś w 1965 – przeniesiony do parafii św. Floriana w Żninie. 1 lipca 1972 r. przybył do Bydgoszczy jako administrator parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na Szwederowie. Tutaj przez 32 lata pełnił funkcję proboszcza. Został ustanowiony rezydentem w 2004 r.

Wprowadzenie trumny do kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy w piątek, 26 listopada, o godz. 17.00.

Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Krzysztofa Włodarczyka rozpoczną się Mszą św. w sobotę, 27 listopada, o godz. 11.00 w bydgoskim kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Następnie kondukt żałobny przejedzie na cmentarz parafialny przy ul. Kossaka w Bydgoszczy.

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Nowa pełnomocnik prezydenta Trzaskowskiego dla "Super Expressu": Jest we mnie optymizm
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE