Koszmar dla bliskich

Nikt nie widział, jak 10-letnia Julka się topi. Prokuratura szuka winnych i wszczyna śledztwo

2023-08-22 6:00

10-letnia Julka nie żyje tylko dlatego, że w czasie upału szukała ochłody w wodzie. Dziewczyna utopiła się na gminnej plaży pełnej ludzi. Prokuratura w Świeciu uznała, że to nie jest normalne, dlatego w sprawie tragicznej śmierci 10-latki wszczęła śledztwo.

Julka utopiła się w jeziorze i nikt tego nie widział. Prokuratura wszczyna śledztwo

- W sprawie utonięcia 10-letniego dziecka wszczęliśmy śledztwo z artykułu 155 kodeksu karnego. To jest nieumyślnego spowodowania jej śmierci - mówi nam prokurator Piotr Głowacki, zastępca Prokuratora Rejonowego w Świeciu.

Zobacz: 10-letnia Julka utopiła się w jeziorze pod Świeciem. Dramatyczna reanimacja nic nie dała. "Płakali obcy ludzie"

Przypomnijmy - 16 lipca 2023 roku dosłownie żar lał się z nieba. Nic dziwnego, że 10-letnia Julka ochłody szukała w wodzie. Nasi dziennikarze byli na tej plaży, nad jeziorem Stelchno w Jeżewie, gdzie dziewczynka weszła do wody. Plaża jest piękna. Jest na niej pomost, bar z napojami i frytkami. Jest też pole namiotowe i wszystko, czego można sobie zażyczyć. Brak tylko jednego - ratownika.

Plaża jest gminna, ale dzierżawi ją prywatna osoba. Tego feralnego dnia, około godziny 14.30 kuzyn nie mógł znaleźć Julki. Gdy poszukiwania pod wodą nic nie dawały, zadzwonił do mamy 10-latki. Ta na plaży pojawiła się tak szybko, jak tylko mogła. Mimo tego, że dziewczynka została wyciągnięta z wody przez partnera mamy Julki, to jej reanimacja nic nie dała. Lekarz jeszcze na plaży stwierdził jej zgon.

- Matka tej dziewczynki szarpała się z jakimś chłopcem. Jej zachowania nie da opisać. Jak tę dziewczynkę wyciągnęli z wody i jak już było wiadomo, że reanimacja nic nie dała, to obcy ludzie płakali. To była mała dziewczynka. Ona by żyła gdyby na tej plaży był ratownik - mówił nam jeden ze świadków dramatu.

Prokuratura zapewnia, że dokładnie wyjaśni sprawę własności plaży i organizacji kąpieliska. Prokuratorzy ustalili, że dziewczynka na plaży była bez rodziców i w grupie nieletnich. Śledczy zapewniają, że wyjaśnią czy ze strony dorosłych nie doszło do niedopilnowania.

Sonda
Straciłeś/aś w tym roku kogoś bliskiego?
Tragedia w Mostkach koło Nowego Sącza: 12–letni Wojtuś utopił się w stawie razem ze swoim 20-letnim wujkiem. W sobotę obaj zostali pochowani
Nasi Partnerzy polecają