Nowi mieszkańcy zoo w Myślęcinku. Musisz ich zobaczyć! [ZDJĘCIA]

2016-04-27 19:30

Dwie pantery śnieżne zamieszkały już w bydgoskim Ogrodzie Zoologicznym. Para kocich piękności przyjechała z Warszawy specjalnym transportem. 

Póki co przystosowuje się do nowego lokum i dlatego przez najbliższy czas nie będzie można jej zobaczyć. Jak przewidują pracownicy zoo, okres ten może wynieść nawet kilka tygodni. Gdy irbisy na dobre już zadomowią się w Myślęcinku, będzie można je oglądać na wybiegu, którego drugą część zajmuje tygrys syberyjski. Samiec ma osiem lat, a samica 14. Niedawno te oryginalne koty zostały rodzicami, stąd nadzieje bydgoskiego ogrodu, że może i u nas doczekamy się malucha. Gatunek jest ściśle chroniony. Na wolności żyje tylko 4 500-7 000 irbisów, w ogrodach zoologicznych 200.

Myślęcińskie zoo powiększa wciąż swoją kolekcję dzikich kotów. Tygrys i pantery dołączyły do rysi i serwala, a jeszcze w tym roku to grono zasili mormi, czyli azjatycki kot złocisty. 

- Takiego okazu nie ma jeszcze żadne polskie zoo, więc będzie to wielka atrakcja na skalę krajową – zapowiada Tamara Samsonowicz, kierownik Ogrodu Zoologicznego w Bydgoszczy.  Mormi ma przyjechać do naszego miasta z zoo w Niemczech.

Czytaj także: Bydgoszcz muralami stoi! Oto nasz TOP 5 tych najciekawszych [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają