Nowoczesny skatepark z betonu w Nowym Fordonie

2020-02-16 7:00 EIB
Nowoczesny skatepark z betonu w Nowym Fordonie
Autor: UM Bydgoszcz Nowoczesny skatepark z betonu w Nowym Fordonie

Zakończono prace nad wstępną dokumentacją niezbędną do budowy nowoczesnego skateparku w Nowym Fordonie. Wykonamy nowe nawierzchnie i wyposażymy go w atrakcyjne przeszkody. Inwestycję realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Nowoczesny skatepark powstanie w miejscu starego obiektu w sąsiedztwie ul. M. Bołtucia. Terenem zarządza obecnie Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 5. Celem zadania jest stworzenie przestrzeni zachęcającej młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu i integracji społecznej.

Pomysł budowy nowego skatepark wyszedł od mieszkańców Nowego Fordonu. W trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski wsparło go blisko 700 bydgoszczan. Zakończono już prace nad koncepcją. Teraz zlecane są prace projektowo-budowlane. Zajmą one około pół roku.

Koncepcja przewiduje stworzenie skateparku betonowego wykonanego w technologii monolitycznej. Istniejące urządzenia zostaną zdemontowane. Wybudowany zostanie nowy obiekt z wyprofilowanymi przeszkodami. Będą one przystosowane do jazdy po nich na łyżworolkach, deskorolkach i rowerach. Oprócz przeszkód z odpowiednio uformowanego betonu do ćwiczenia akrobacji zamontowane zostaną także poręcze ze stali ocynkowanej. Będzie zawierał elementy typu bank ramp, quarter pipefunbox, grindbox. Teren wyposażony zostanie też w ławki, kosz na śmieci i stojaki na rowery. Na etapie projektu nawierzchnia zostanie pochylana w taki sposób by deszczówka odprowadzana była przede wszystkim na przyległe tereny zielone. W przyszłości możliwa będzie rozbudowa obiektu.

ZOBACZ: Maleńka Tosia walczy z poważną chorobą. Potrzebna jest każda pomoc!