Nowy mieszkaniec bydgoskiego zoo! Jego gatunek jest krytycznie zagrożony wyginięciem

i

Autor: Zoo w Bydgoszczy Nowy mieszkaniec bydgoskiego zoo! Jego gatunek jest krytycznie zagrożony wyginięciem

Poznajcie Filipo!

Nowy mieszkaniec bydgoskiego zoo! Jego gatunek jest krytycznie zagrożony wyginięciem

2022-12-01 10:25

Bydgoskie zoo ma nowego lokatora! To osiołek somalijski, która przyjechał do nas z Płocka. Filipo, bo tak mam na imię, zamieszkał już na wybiegu razem z zebrą Chapmana.

Bydgoskie zoo ma nowego lokatora!

W piątek, 25 listopada w myślęcińskim ogrodzie zoologicznym powitano nowego mieszkańca, którym jest osioł somalijski (Equus africanus somaliensis). - Gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem, co oznacza że w środowisku naturalnym grozi im bardzo wysokie ryzyko wyginięcia. W naturze odnotowywanych jest obecnie niespełna 1000 osobników - wyjaśnia zoo.

Zobacz: Radość w bydgoskim zoo! Na świat przyszła malutka antylopa

Pozyskany osobnik to samiec o imieniu Filipo, a pochodzi z Ogrodu Zoologicznego w Płocku, gdzie się urodził w 2021 roku. Młodzian zamieszkał na wybiegu razem z zebrą Chapmana o imieniu Adam. Początkowo bydgoski lokator wybiegu zebr niepokoił się widokiem nowego zwierzęcia, ale z czasem uspokoił się.

- Osioł somalijski okazał się osobnikiem bardziej zrównoważonym i raczej z ciekawością, a nie agresją poznawał swojego nowego kolegę - dodaje zoo.

Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?
Wielkie święto w warszawskim ZOO. Hipopotamica Pelagia świętowała 37. urodziny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają