Wyjątkowa parada

Orszak Trzech Króli 2023 przeszedł ulicami Bydgoszczy [ZDJĘCIA, WIDEO]

2023-01-06 19:37

Kolorowy Orszak Trzech Króli przemaszerował ulicami Bydgoszczy! W piątek (6 stycznia) radosna parada ruszyła z bydgoskiej Bazyliki w stronę Starego Rynku. W tym roku hasło orszaku brzmi „Niechaj prowadzi nas gwiazda”. Zobaczcie naszą relację!

Orszak Trzech Króli 2023 w Bydgoszczy

Orszak Trzech Króli 2023 przeszedł ulicami Bydgoszczy

W piątek, 6 stycznia ulicami miasta przeszedł X Bydgoski Orszak Trzech Króli. W tym roku odbył się hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda”. Jubileuszowa edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem bydgoszczan. Wydarzenie poprzedziła msza św. w bydgoskiej bazylice. Po nabożeństwie z okazji święta Objawienia Pańskiego na schodach przed wejściem do niej odegrano scenkę, w której trzej królowie rozmawiają z Herodem.

Zobacz: Nie żyje ceniony bydgoski pediatra. Edward Grądziel przez wiele lat był dyrektorem Szpitala Dziecięcego

Na czele orszaku, który ruszył około godziny 13:00 znalazła się gwiazda, aniołowie (szczudlarze) oraz pasterze. Trasa prowadziła przez ulice Markwarta, Krasińskiego, Gdańską, Focha i Mostową, a kulminacja nastąpiła na Starym Rynku. Tam pasterze, królowie reprezentujący trzy kontynenty (Azję, Afrykę i Europę), Symeon oraz wszyscy uczestnicy orszaku złożyli pokłon przed Święta Rodziną.

Zobacz zdjęcia!

Sonda
Czy obejrzysz w tym roku Orszak Trzech Króli?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki