Pasażer "przyłapał" ks. Kneblewskiego na piciu piwa w pociągu i zgłosił to do kurii. Bydgoski duchowny odpowiedział na zarzuty! [WIDEO]

2019-02-11 10:23
Pasażer przyłapał ks. Kneblewskiego na piciu piwa w pociągu i zgłosił to do kurii. Bydgoski duchowny odpowiedział na zarzuty! [WIDEO]
Autor: YouTube/Tuba Cordis Pasażer "przyłapał" ks. Kneblewskiego na piciu piwa w pociągu i zgłosił to do kurii. Bydgoski duchowny odpowiedział na zarzuty! [WIDEO]

Sytuacja dotyczy zdarzeń sprzed kilku dni, kiedy to duchowny wracał do Bydgoszczy z Warszawy. Po zjedzeniu obiadu w Warsie, postanowił napić się piwa. To zachowanie księdza nie spodobało się jednemu z pasażerów, który zrobił mu zdjęcie i doniósł na niego do kurii.

Ks. Roman Kneblewski z Bydgoszczy jest znany ze swoich radykalnych poglądów oraz kontrowersyjnych wypowiedzi. W styczniu 2018 roku ksiądz wywołał oburzenie za sprawą zdjęcia, które zamieścił na swoim Twitterze. Fotografia przedstawiała małego chłopca przyjmującego eucharystię. Ks. Kneblewski skomentował je słowami: "Po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną".

Więcej na ten temat przeczytacie w naszym materiale:

Ks. Kneblewski znów szokuje: "Na kolanach i do ust"

O bydgoskim duchownym jest znów głośno za sprawą zdjęcia i wpisu jednego z pasażerów pociągu relacji Warszawa - Bydgoszcz. To on "przyłapał" księdza na piciu piwa.

"W załączeniu foto księdza. Roman Kneblewski - kontrowersyjny kapłan, na którego donosy były już nawet do papieża. W tej chwili modli się w pierwszej klasie PKP Intercity z brewiarza, ale z całą pewnością zionie jeszcze piwem, które właśnie spożył ubrany w sutannę i koloratkę w WARS-ie pociągu Moniuszko relacji Warszawa - Bydgoszcz, którego przejazd właśnie ma miejsce. Nie wygląda to właściwie względem głoszonych wartości. Może warto go przywitać w Bydgoszczy przez Państwa ekipę i zadać pytanie, jak się to ma do czego. Pociąg w Bydgoszczy Głównej będzie o godzinie 17:09 a człowiek zapewne tam wysiada, jako że pracuje w bydgoskiej parafii. Wagon numer 1, pierwszy licząc od czoła pociągu" – napisał pasażer.

Na ten wpis bardzo szybko odpowiedział sam zainteresowany. Ks. Kneblewski opublikował na kanale YouTube film, w którym wyjaśnia całe zdarzenie.

Bydgoski duchowny zaznacza, że picie alkoholu nie jest grzechem, o czym przypomina wiernym. Zaznacza jednak, że wszystko zależy od ilości. Jego zdaniem niewielkie są akceptowalne, ale nie należy się upijać. 

Zobacz też:

Czytaj także: Kujawsko-Pomorskie: Kobieta jechała po ciemku, pod wpływem i na kradzionym rowerze

Zobacz WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE