Wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Przeżył, ale chwilę później powiesił się w garażu. Dramat pod Grudziądzem

i

Autor: ALEX MARCINOWSKI / SUPER EXPRESS Wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Przeżył, ale chwilę później powiesił się w garażu. Dramat pod Grudziądzem

Piotr wjechał pod pociąg, ale przeżył. Tak bardzo nie chciał żyć, że… Przerażające!

2022-03-24 16:14

Grudziądz. Pan Piotr tak cierpiał, że nie chciał dłużej żyć. Próbował się zabić. I to dwa razy. Najpierw swoim lexusem wjechał wprost pod pociąg. Rozpędzona maszyna uderzyła w bok jego samochodu, a on sam wyszedł z tego bez szwanku. To był cud. Myśli samobójczych jednak nie porzucił. Tego samego dnia powiesił się w garażu w Grudziądzu. Prokuratura Rejonowa prowadzi teraz śledztwo w sprawie samobójstwa. Jego znajomy uważa, że zabiły go długi, spowodowane przez pandemię.

To wyglądało na cud. We wtorek (22 marca) koło godziny 10.00 rano samochód wjechał wprost pod pociąg. Do tragicznie wyglądającego zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w Małym Rudniku koło Grudziądza. Pociągiem Relacji Chełmża-Grudziądz podróżowało 18 osób. Nic im się nie stało.

Kierowcą Lexusa był pan Piotr H. (+62 l.). Na zdjęciach widać, że pociąg uderzył w bok od strony kierowcy, ale on sam wyszedł z tego wypadku bez jednego złamania i zadrapania. To był prawdziwy cud. Nie zmienił jednak postanowienia, jakie już wcześniej powziął Piotr.

To zdarzenie zostało przez nas zakwalifikowane jako kolizja – mówi naszemu dziennikarzowi st. asp. Magdalena Kulpa-Malinowska, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego grudziądzkiej policji.

Gdyby Piotr H. był połamany, albo doznał takich obrażeń, które zagrażałyby jego życiu, pewnie trafiłby do szpitala i dalej by żył. Tak się jednak nie stało.

Pan Piotr, po tym jak wjechał samochodem pod pociąg, udał się do jednego z garaży na placu Niepodległości w Grudziądzu. Tam we wtorek odebrał sobie życie, powiesił się.

Super Raport 24.03 (Witold Waszczykowski - europoseł PiS, gen. Marek Dukaczewski - były szef WSI, dr Dominik Héjj) Sedno Sprawy: Bartosz Cichocki

– Potwierdzam, że to ta sama osoba, która wcześniej brała udział w kolizji – mówi w rozmowie z SE st. asp. Magdalena Kulpa-Malinowska.

Nie mogę w to uwierzyć, co Piotrek zrobił. On był moim kolegą. Przez tę pandemię miał mniej zleceń niż wcześniej. Miał problemy finansowe przez to, ale naprawdę nic nie mówił – tłumaczy nam dziś jego znajomy. Nie może uwierzyć, w to, co się stało.

Sprawą samobójstwa zajęła się prokuratura w Grudziądzu. Śledczy chcą ustalić wszystkie okoliczności tragedii.

W tej sprawie jest prowadzone śledztwo w sprawie samobójstwa – potwierdza prokurator Magdalena Chodyna, zastępca prokuratora rejonowego w Grudziądzu.

Sonda
Czy osoby w kryzysie psychicznym mogą liczyć w Polsce na wystarczającą pomoc?

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE