Pędził po S5. Przed karą chciał ratować się łapówką. Teraz ma poważne kłopoty!

Pędził po S5. Przed karą chciał ratować się łapówką. Teraz ma poważne kłopoty!
Autor: KWP Bydgoszcz Pędził po S5. Przed karą chciał ratować się łapówką. Teraz ma poważne kłopoty!

Policjanci z ruchu drogowego w Żninie, w ramach działań „Prędkość”, na drodze ekspresowej S-5 zatrzymali do kontroli kierującego skodą octavia, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość o 46 km/h. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie, popełnił przestępstwo, bo wręczył policjantom łapówkę.

W piątek (9.04.21) po godzinie 15:00 w miejscowości Sobiejuchy, gmina Żnin, policjanci w ramach akcji "Prędkość", zauważyli pojazd marki Skoda Octavia poruszający się z dużą prędkością na odcinku drogi ekspresowej S-5, czasowo oddanej do użytku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Videorejestrator wykazał, że pojazd porusza się z prędkości 116 km/h.

Zobacz koniecznie: Wrogie WOJSKA idą na Wrocław i Wałbrzych!? Jasnowidz Jackowski miał straszną wizję

Sprawcą wykroczenia okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Mężczyzna, usiłując uniknąć odpowiedzialności, zaproponował policjantom "dogadanie się", a kiedy to nie poskutkowało, namawiając mundurowych do odstąpienia od wykonania czynności służbowych, położył na podłokietnik, dzielący fotel kierowcy od pasażera, 200 złotych.

Bezczelni złodzieje ukradli dziecięce ciuszki. Szuka ich policja z Bydgoszczy

Z uwagi na zaistniałą sytuację, mundurowi zabezpieczyli banknot, a kierowca trafił do policyjnego aresztu i teraz odpowie za przestępstwo wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Zaś za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, zgodnie z taryfikatorem.

Mężczyzna usłyszał już stosowne zarzuty. Za udzielenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi kodeks karny w art. 229 § 3 przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

Przeczytaj także: Miał naprawić jej auto, ale wjechał nim na plażę w Kołobrzegu. Szokujący finał sprawy

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE