Pierwszy weekend października w Bydgoszczy. Sprawdzamy, co się dzieje w mieście!

i

Autor: pixabay.com Pierwszy weekend października w Bydgoszczy. Sprawdzamy, co się dzieje w mieście!

Gdzie warto pójść?

Pierwszy weekend października w Bydgoszczy. Sprawdzamy, co się dzieje w mieście!

2022-10-01 7:00

Nadchodzącym weekendem zawładną seniorzy, a to za sprawą „Weekendu seniora z kulturą”. Ten weekend to także ostatnia szansa na skorzystanie z Metropolii za Pół Ceny i odwiedzenia wystaw Vintage Photo Festival, o którym mówi cała Polska! Sprawdźcie nasze propozycje.

Weekend seniora z kulturą

1-2 października (sobota, niedziela)

Dzięki akcji seniorzy mają okazję odwiedzić instytucje kultury w swojej okolicy, poznać profil ich działalności i ofertę. W „Weekendzie seniora z kulturą” bierze udział ponad 500 instytucji kultury z całej Polski, w tym instytucje bydgoskie: galeria miejska bwa, Muzeum Okręgowe, Teatr Kameralny, Teatr Polski, Filharmonia Pomorska, Biblioteka Publiczna, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury oraz Muzeum Kanału Bydgoskiego.

Metropolia za pół ceny

30 września – 2 października (piątek, sobota, niedziela)

To już ostatnie dni znanej i lubianej akcji oferującej zniżki i rabaty w restauracjach, barach, sklepach i punktach usługowych. Coroczna akcja trwa od poniedziałku, najbliższy weekend będzie ostatnią okazją do skorzystania z atrakcyjnych ofert w niemal 200 miejscach w całej Bydgoszczy.

Vintage Photo Festival

30 września – 2 października (piątek, sobota, niedziela), Młyny Rothera, Wyspa Młyńska,  Katedra św Mikołaja i Marcina, ul. Fara 2

To już ostatnie dni Międzynarodowego Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej. W Młynach Rothera czekają nas Was wyjątkowe, niektóre niepublikowane nigdy dotąd fotografie analogowe. W piątek, 30 września w ramach festiwalu odbędzie się wernisaż wystawy Archiwum Pięknej Miłości i koncert Sana Quartert.  W niedzielę, o godz. 12 ostatnia szansa na oprowadzenie kuratorskie po wystawach w Młynach Rothera.

Święto kawy

1-2 października (sobota, niedziela), Ostromecko i MOB.

29 września kawosze na całym świecie obchodzą swoje święto. Z tej okazji Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku i Muzeum Okręgowe zapraszają na poznanie lokalnych tradycji związanych z tym czarnym trunkiem.

Żołędzie dla zwierząt z bydgoskiego zoo

30 września – 2 października (piątek, sobota, niedziela), Ogród Zoologiczny, ul. Gdańska 173.

Jeśli lubicie spacerować, a zwłaszcza w otoczeniu drzew i zieleni. Sprawdźcie, czy pod Waszymi stopami nie chrupią żołędzie. To ulubione przekąski zwierząt z bydgoskiego zoo. Warto je zebrać i przywieźć na Gdańską 173, aby sprawić dużą przyjemność żubrom, jeleniom, danielom, łosiom i dzikom.

Muzyka w Willi Blumwego

1 października (sobota), Teatr Kameralny ul. Grodzka,

W Bydgoszczy trwa 5. Festiwal Muzyka w Willi Blumwego. To kameralne muzyczne spotkania z artystami najlepszej próby w lokalizacjach o ciekawej, historycznej przeszłości. W sobotę Tribute to Goulda w Teatrze Kameralnym.

Sonda
Czy masz już plany na kolejny weekend paździenika?
Jesienny Kiermasz Ogrodniczy 2022 w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają