Pijany Artur wjechał na przystanek i zabił 5-letniego chłopca! Mężczyzna znów wsiadł za kółko

i

Autor: KWP w Bydgoszczy

Policjanci są w szoku

Pijany Artur wjechał na przystanek i zabił 5-letniego chłopca! Mężczyzna znów wsiadł za kółko

2022-12-13 7:53

To się nie mieści w głowie! Bydgoscy policjanci zatrzymali pijanego mężczyznę, który prowadził auto pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Jak się okazało, zatrzymany to Artur M., który 14 lat temu po pijanemu spowodował śmiertelny wypadek, w którym zginął mały chłopiec.

Pijany Artur wjechał na przystanek i zabił 5-letniego chłopca! Mężczyzna znów wsiadł za kółko

Do zdarzenia doszło w piątek, 9 grudnia tuż przed północą, wówczas patrol bydgoskich wywiadowców zauważył na ulicy Szubińskiej 95 w Bydgoszczy pojazd marki vw passat, w którym podróżowały trzy osoby. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli.

- W trakcie sprawdzania kierowcy w policyjnym systemie okazało się, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Co więcej, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Wstępne badanie alkotestem wykazało, że 42-latek znajduje się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Szwederowie - wyjaśnia rzecznik KWP w Bydgoszczy nadkom. Przemysław Słomski.

Zobacz: Koszmar na DK 15 w Wymysłowicach! 21-latka wbiegła pod auto. Zginęła na miejscu [ZDJĘCIA]

Zatrzymany był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie. 42-latek trafił do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Szwederowa. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdu oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Mroczna przeszłość 42-letniego kierowcy z Bydgoszczy. Zabił małego chłopca

Niestety błędy z przeszłości 42-latka niczego nie nauczyły. Nie bez przyczyny mężczyzna ma orzeczony sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Został on orzeczony w związku ze spowodowaniem wypadku śmiertelnego, który miał miejsce we wrześniu 2008 roku w Bydgoszczy. Kierowca mający wówczas 28-lat był nietrzeźwy i uciekał przed policjantami. W trakcie ucieczki wjechał w rodzinę znajdującą się przy przystanku autobusowym na ul. Ujejskiego. Niestety zginął 5-letni chłopiec...

Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury. Policjanci wnioskowali o tymczasowy areszt. Oskarżyciel po przesłuchaniu zastosował wobec 42-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, a także nakaz powstrzymania się od prowadzenia wszelkich pojazdów.

Podejrzany dokonał przestępstw w warunkach recydywy, co też będzie miało wpływ na wymiar jego kary.

Sonda
Jak w skali od 1 do 5 oceniasz pracę bydgoskiej policji?
Pobicie na Starym Mieście w Olsztynie. Policja szuka sprawcy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany