Sprawę bada prokuratura

Podróbki znanych marek na targowisku w Bydgoszczy! Surowe konsekwencje dla sprzedawców. Trafią do więzienia? [ZDJĘCIA]

2022-11-21 12:43

Dwóch mężczyzn wpadło z nielegalnym towarem podczas kontroli targowiska na bydgoskich Wyżynach. - Handlarze sprzedawali nieoryginalną odzież oraz obuwie po niższych cenach - wyjaśnia policja. Sprzedawcy usłyszeli już zarzuty w związku z naruszeniem prawa o własności przemysłowej.

W niedzielę (20 listopada) kryminalni z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny namierzyli na bydgoskim targowisku dwóch mężczyzn oferujących do sprzedaży podrobione rzeczy. Policjanci zabezpieczyli na dwóch stoiskach nielegalny towar.

Na jednym stoisku były to ubrania z podrobionymi logami rożnych markowych firm. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali 29-latka. Natomiast na drugim stoisku, 22-latek oferował do sprzedaży podrobione obuwie znanych markowych firm. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 217 par obuwia. Mężczyźni wszystkie produkty oferowali do sprzedaży za bardzo niską cenę.

- 29 i 22-latek zostali dowiezieni do komisariatu na bydgoskich Wyżynach. Tam policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty związane z naruszeniem przepisów z ustawy o ochronie prawa własności przemysłowej. Policjantów w prowadzonym postępowaniu wspomagali przedstawiciele kancelarii prawnych, które reprezentują markowe firmy - wyjaśnia rzecznik KWP w Bydgoszcz, kom. Przemysław Słomski.

Teraz o losie mężczyzn zadecyduje już prokurator. Sprzedaż „podróbek” zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5 lat więzienia.

Sonda
Jak w skali od 1 do 5 oceniasz pracę bydgoskiej policji?
Policjanci z Piątku wymierzali sprawiedliwość na własną rękę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają