Nalot policji i sanepidu na bydgoskie galerie handlowe [ZDJĘCIA]

2020-12-03 14:20 eib

Ponowne otwarcie sklepów wielkopowierzchniowych, w ściśle określonych warunkach reżimu sanitarnego, znalazło się pod kontrolą pracowników sanepidu i wspomagających ich policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają czy klienci oraz pracownicy zasłaniają twarz i stosują się do wszystkich zasad.

Od minionej soboty (28.11.2020) na terenie całego kraju wprowadzono możliwość handlu na terenie galerii i centrów handlowych. Oczywiście wszystko w ramach ścisłego reżimu sanitarnego. Na terenie placówek handlowych wprowadzono znaczne ograniczenia w ilości klientów. Przez cały czas jest obowiązek zakrywania ust i nosa, a także utrzymywanie 1,5 metrowego dystansu pomiędzy osobami. Ponadto, obowiązkiem klientów podczas zakupu towarów lub usług jest noszenie rękawiczek jednorazowych albo stosowania środków do dezynfekcji rąk.

Zobacz: Grudziądz: Zaatakował swojego znajomego. Za to, co mu zrobił, może długo nie wyjść z więzienia

Bydgoscy policjanci wspólnie z inspektorami sanepidu kontrolują stosowanie obostrzeń w placówkach handlowych, szczególnie teraz przed zbliżającymi się świętami. W przypadku rażących uchybień związanych z niestosowaniem się do obostrzeń, funkcjonariusze będą wyciągali wobec takich osób konsekwencje.

90-letni krawiec pogonił zbója z nożem