Grudziądz: Zaatakował swojego znajomego. Za to, co mu zrobił, może długo nie wyjść z więzienia

2020-11-30 13:53 eib
Grudziądz: Zaatakował swojego znajomego. Za to, co mu zrobił, może długo nie wyjść z więzienia
Autor: Pixabay Grudziądz: Zaatakował swojego znajomego. Za to, co mu zrobił, może długo nie wyjść z więzienia

Na 3 miesiące tymczasowo do aresztu trafił zatrzymany przez policjantów z Grudziądza 37-latek. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u swojego znajomego. Za to przestępstwo grozi mu kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

3 miesiące aresztu dla mieszkańca Grudziądza za ciężkie uszkodzenie ciała

W minioną środę (25.11.20) policjanci z Grudziądza otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu ciała mężczyzny w jednym z mieszkań na terenie miasta. Funkcjonariusze na miejscu zastali 37-latka, którego zatrzymali, ponieważ mógł mieć bezpośredni związek z tą sprawą. Poszkodowany 64-latek zaś trafił do szpitala.

Zobacz: Brutalne pobicie na ulicy w Grudziądzu. Napastnik nie maił litości dla swojej ofiary

Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy, pochodzący m.in.: z oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchania świadków i analizy zabezpieczonej dokumentacji medycznej, pozwolił na ustalenie okoliczności tego zdarzenia i przedstawienie w prokuraturze zarzutów zatrzymanemu mężczyźnie. Odpowie on za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W miniony piątek (27.11.20), na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi tymczasowo w areszcie.

Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Wypadek w Grudziądzu. Betoniarka zderzyła się z tramwajem