Policjanci z Bydgoszczy odzyskali legendarną szarfę. Dwaj bracia zatrzymani [ZDJĘCIA]

2020-07-31 12:04 KM

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali dwóch braci podejrzanych o kradzież szarfy za drużynowe wicemistrzostwo Polski na żużlu z 1953 roku. - Policjanci odzyskali też tę szarfę. Do namierzenia sprawców przyczyniła się między innymi publikacja wizerunków mężczyzn - przyznaje komisarz Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Bydgoszcz. W minioną środę (29 lipca) przekazywaliśmy wam na naszym portalu wizerunek podejrzanych o kradzież legendarnej szarfy za wicemistrzostwo Polski na żużlu. Policjanci wierzyli, że publikacja pomoże im w dotarciu do sprawców. Nie pomylili się. Do zdarzenia doszło blisko dwa tygodnie temu (19.07.20) podczas wystawy zorganizowanej na terenie Opery Nova w Bydgoszczy. Wówczas została bezcenna pamiątką żużlowa z 1953 roku. Dla właściciela była to przede wszystkim bardzo cenna sentymentalnie rzecz, uwieczniająca sukces sportowego wydarzenia. Na szczęście całą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu w budynku. Na nagraniu widać jak jeden z młodych mężczyzn odwiedzających wystawę, ubrany w niebisko-białą koszulkę i jasne krótkie spodenki, wykorzystując moment nieuwagi, zabrał szarfę z manekina i schował pod koszulkę. Po wszystkim, z innymi osobami, wyszedł z budynku. Pokrzywdzony sprawę zgłosił policjantom z bydgoskiego Śródmieścia.

- Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy zabezpieczyli i przeanalizowali nagranie z monitoringu. Następnie postanowili opublikować wizerunek sprawcy oraz osób, mogących mieć związek z przestępstwem. To przyniosło natychmiastowy efekt - informuje komisarz Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

W czwartek (30 lipca) funkcjonariusze namierzyli podejrzewanych. Po południu zatrzymali do sprawy dwóch braci. 31 i 23-latek nie mieli przy sobie skradzionej szarfy. Okazało się, że jest ona w posiadaniu ich kolegi. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Bracia zostali doprowadzeni do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu.

- Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty dotyczące kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Dziękujemy za pomoc w identyfikacji osób - przekazuje komisarz Słomski.

Po raz kolejny moc internetu zadziałała. Funkcjonariusze już niejednokrotnie dawali do zrozumienia, że publikacje wizerunków poszukiwanych w sieci znacząco im pomagają.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - bydgoszcz.eskainfo@grupazpr.pl.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.