Policyjna akcja „Telefony” w regionie! Posypały się mandaty!

2019-09-17 11:28 AG
Policyjna akcja Telefony w regionie! Posypały się mandaty!
Autor: KWP Bydgoszcz

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczoraj wzmożone działania "TELEFONY". Głównym celem tej akcji jest poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków, ale także uświadomienie kierującym pojazdami, że korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy dekoncentruje, a to z kolei może przyczynić się do wypadków.

Wczoraj na terenie województwa kujawsko-pomorskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą "TELEFONY”, podczas których szczególną uwagę zwracali na kierujących korzystających podczas jazdy z telefonu komórkowego. Głównym celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków.

- Akcja ma także za zadanie uświadomić kierującym pojazdami, że korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy dekoncentruje, a to może być przyczyną zdarzenia drogowego. Pomimo coraz większej świadomości nadal wielu kierujących popełnia tego typu wykroczenie. Kierowca, mając w ręku "komórkę’’, pisząc SMS-a czy odbierając e-maile, może nie zauważyć np. prawidłowo przechodzącej osoby na przejściu dla pieszych, co może skończyć się tragicznie - asp. Remigiusz Rakowski z KWP w Bydgoszczy.

W działaniach wzięło udział 280 policjantów ruchu drogowego i 20 policjantów innych komórek. Funkcjonariusze łącznie ujawnili 250 wykroczeń polegających na korzystaniu przez kierujących z telefonu komórkowego w czasie jazdy.

Policjanci przypominają, że używanie telefonu komórkowego podczas jazdy niezgodnie z przepisami, w najlepszym wypadku skutkuje 200 złotowym mandatem i 5 punktami karnymi. Korzystanie z zestawu słuchawkowego jest o wiele wygodniejsze, a przede wszystkim ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo.