Polonia Bydgoszcz ogłosiła skład na sezon 2020. Nie ma transferowej bomby, ale są trzy duże wzmocnienia

2019-11-07 13:24 AG
Zooleszcz Polonia Bydgoszcz lepsza od Kolejarza Opole! [ZDJĘCIA]
Autor: AG Zooleszcz Polonia Bydgoszcz lepsza od Kolejarza Opole! [ZDJĘCIA]

Jerzy Kanclerz ogłosił skład Polonii Bydgoszcz na sezon 2020. Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezes i menadżer bydgoskiego klubu poinformował, kto będzie reprezentował Polonię Bydgoszcz w Nice Pierwszej Lidze Żużlowej.

- Dziękuję wszystkim sponsorom, a przede wszystkim kibicom, którzy tak licznie przychodzili na nasze mecze - tymi słowami Jerzy Kanclerz rozpoczął konferencję prasową, która o godz. 13 rozpoczęła się przy ul. Sportowej 2.

- Dziękuję również sponsorowi tytularnemu, firmie Zooleszcz i przede wszystkim Zbyszkowi Leszczyńskiemu, który nas wspierał przez cały sezon, również podczas meczów wyjazdowych - dodał Kanclerz.

W nowym sezonie w Nice Pierwszej Lidze Żużlowej w bydgoskim zespole będzie jeździło jedenastu zawodników. W drużynie Polonii Bydgoszcz na kolejny sezon zostają Kamil Brzozowski, Josh Grajczonek, Dimitri Berge, Matic Ivacic oraz juniorzy Tomasz Orwat i Mateusz Jagła.

Polonia Bydgoszcz przed sezonem 2020 pozyskała czterech żużlowców. Nowymi zawodnikami bydgoskiej drużyny zostali David Bellego, Kai Huckenbeck, Andreas Lyager oraz juniorzy Brayden McGuinness i Mateusz Błażykowski.

- Na dzień dzisiejszy mamy 11 zawodników w składzie na sezon 2020. Przydałoby się jeszcze jakieś wzmocnienie w formacji juniorskiej. Rozmawiałem już z prezesem Falubazu Zielona Góra Wojciechem Domagałą ws. transferu Mateusza Tondera i wszystko jest na dobrej drodze. Na pewno taki zawodnik by nam się przydał - dodał prezes Zooleszcz Polonii Bydgoszcz.

Skład Polonii Bydgoszcz w sezonie 2020:

seniorzy:
Kamil Brzozowski
Josh Grajczonek
Dimitri Berge
Matic Ivacic
David Bellego
Kai Huckenbeck
Andreas Lyager

juniorzy:
Tomasz Orwat
Mateusz Jagła
Mateusz Błażykowski
Brayden McGuinness

Prezes Polonii Bydgoszcz poinformował, że kapitanem zespołu w przyszłym sezonie pozostanie Kamil Brzozowski.

- W Bydgoszczy czuję się jak u siebie w domu. Dzięki atmosferze, która panuje w zespole udało nam się wywalczyć awans do Nice Pierwszej Ligi Żużlowej. Mam nadzieję, że taka atmosfera pozostanie w drużynie na cały sezon 2020 - mówi nasz kapitan.