Pożar piwnicy pod Mogilnem! Właściciel sam próbował gasić ogień

i

Autor: Straż Pożarna Mogilno Pożar piwnicy pod Mogilnem! Właściciel sam próbował gasić ogień

Wieczorna akcja strażaków

Pożar piwnicy pod Mogilnem! Właściciel sam próbował gasić ogień

2022-11-02 13:42

O krok od tragedii w gminie Mogilno. We wtorek, 1 listopada strażacy przyjęli zgłoszenie o zadymieniu piwnicy budynku mieszkalnego w Gozdawie. Na szczęście mieszkańcy opuścili dom przed przybyciem straży pożarnej.

Pożar piwnicy pod Mogilnem! Właściciel sam próbował gasić ogień

Do zdarzenia doszło we wtorek, 1 listopada. - O godz. 19:48 dyżurny SKKP PSP w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o zadymieniu piwnicy budynku mieszkalnego w Gozdawie (gm. Mogilno). Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano właściciela posesji, który próbował gasić pożar piwnicy przez otwór okienny wężem ogrodowym. Zadymiona piwnica w całości oraz częściowo mieszkanie na wyższej kondygnacji. Mieszkańcy opuścili dom przed przybyciem straży pożarnej - wyjaśnia rzecznik KP PSP Mogilno.

Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej oraz na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się opał w piwnicy. Podczas przeszukiwania pomieszczeń zauważono butlę gazową, którą wyniesiono na zewnątrz budynku. - Butla nie wymagała schładzania - dodaje rzecznik strażaków.

Zakręcono zawór główny wody, gdyż instalacja wodna została przepalona. Wypompowano wodę z piwnicy przy pomocy pompy szlamowej. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono pomieszczenia budynku.

Sonda
Wskoczyłbyś w pożar, by ratować drugiego człowieka?
Pożar w Nieskórzowie Starym w którym zginęła czteroosobowa rodzina