Pożar na polu w Zamartem. Dzielnicowi ewakuowali uczestników festynu

i

Autor: KPP w Sępólnie Krajeńskim Pożar na polu w Zamartem. Wypalone miejsce w pobliżu garaży

Pożar pola w Zamartem! Ewakuacja uczestników festynu [ZDJĘCIA]

2021-08-03 14:19

Do pożaru pola doszło w Zamartem w powiecie sępoleńskim (woj. kujawsko-pomorskie). - Jako pierwsi na miejscu byli kamieńscy dzielnicowi, którzy w obawie o zdrowie i życie uczestników festynu rodzinnego odbywającego się na terenie pobliskiej świetlicy wiejskiej, rozpoczęli ich ewakuację. Na szczęście nikomu z mieszkańców nic się nie stało - przekazuje nam asp. Małgorzata Warsińska z KPP w Sępólnie Krajeńskim.

Pożar pola w Zamartem! Ewakuacja uczestników festynu [ZDJĘCIA]

W minioną sobotę (31.07.2021) po godzinie 15, dyżurny sępoleńskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o pożarze pola uprawnego w miejscowości Zamarte w powiecie sępoleńskim. Na miejsce, jako pierwsi przybili kamieńskich dzielnicowi. Teren wokół pola był mocno zadymiony, a kierowcy mieli problem z poruszaniem się po pobliskich drogach. Mundurowi szybko usprawnili ruch pojazdów, a następnie z uwagi na szybko przemieszczający się ogień udali się w kierunku pobliskich zabudowań oraz świetlicy wiejskiej gdzie międzyczasie rozpoczynał się festyn wiejski. - Z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia uczestników festynu, polecili wszystkim osobom opuszczenia zagrożonego terenu. Całej sytuacji nie sprzyjał silnie wiejący wiatr - przekazuje asp. Małgorzata Warsińska z KPP w Sępólnie Krajeńskim. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Piękna Monika zniknęła bez śladu. Wcześniej powiedziała coś strasznego

- Dzielnicowi pomimo wszystko z narażeniem własnego zdrowia nadzorowali teren wokół palącego się pola, aby nikomu nie stała się krzywda. Do pomocy kamieńskim stróżom przybyli sępoleńscy policjanci, którzy z kolei zajęli się ewakuacją ludzi z pobliskiego cmentarza oraz zabezpieczeniem terenu wokół sąsiadujących garaży. W akcji gaśniczej brało udział 12 zastępów straży pożarnej. Wezwano także pogotowie ratunkowe, którego medycy udzielili pomocy medycznej osobie skarżącej się na trudności z oddychaniem - informuje oficer prasowa KPP w Sępólnie Krajeńskim. 

Policjantka z Sępólna podkreśla, że dzięki szybkiej reakcji służb oraz pomocy ze strony mieszkańców wsi pożar został ugaszony na linii zabudowań. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. - Łącznie w wyniku zaprószenia ognia, spaleniu uległo 20 hektarów ścierniska oraz 2 hektary zboża. Teraz kryminalni będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia - podsumowuje funkcjonariuszka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Pożar w autobusie, którym jechał Paweł Fajdek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE