Prognoza pogody. Niemal cała POLSKA w deszczu! [29.10.2020]

2020-10-29 7:16 EIB, PAP
Prognoza pogody. Niemal cała POLSKA w deszczu! [29.10.2020]
Autor: Pixabay Prognoza pogody. Niemal cała POLSKA w deszczu! [29.10.2020]

Meteorolodzy przygotowujący prognozy pogody na czwartek informują, że nad niemal całą Polską rozciągną się deszczowe chmury.

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz basen Morza Czarnego są pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu wyżów. Polska jest na skraju niżu z ośrodkami nad Atlantykiem. Z zachodu do kraju napływać będzie chłodna masa powietrza polarnego morskiego. Przewiduje się niewielkie wahania ciśnienia - informuje PAP.

Przeczytaj: Kiedy przyjdzie zima? Amerykańska prognoza pogody na zimę 2020/2021

Prognoza pogody, czwartek 29.10.2020

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na wschodzie kraju początkowo także rozpogodzeniami - tutaj też rano utrzymywać się będą lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Postępująca od zachodu strefa opadów deszczu, w pasie nadmorskim możliwe burze. W szczytowych partiach Tatr opady przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. W Sudetach opady okresami będą o umiarkowanym natężeniu, w partiach szczytowych przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowana wysokość opadów w tym rejonie do około 12 mm; lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna od 11 st. C do 14 st. C, nieco chłodniej miejscami na Pomorzu oraz w rejonach podgórskich, około 9 st. C, 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem miejscami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Tatr wiatr w porywach do 70 km/h, w szczytowych partiach Sudetów do 90 km/h - powodować będzie zawieje śnieżne - czytamy w informacji przekazanej przez PAP.

Zobacz: Zginął, jadąc motoambulansem ratować życie. W domu czekali na niego maleńkie dziecko i żona w ciąży

Prognoza pogody, 29.10.2020
Autor: Super Express Prognoza pogody, 29.10.2020

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przejściowo rozpogodzeniami. Okresami opady deszczu, w Tatrach i początkowo w szczytowych partiach Sudetów opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 3 st. C do 7 st. C, nad morzem miejscami 8 st. C; chłodniej w rejonach podgórskich, około 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w pasie nadmorskim także dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 60 km/h, w szczytowych partiach Sudetów do 70 km/h.

Sprawdź: Śmieci z kwarantanny. Jak wygląda odbiór śmieci od osób na kwarantannie? [PORADNIK]

Strajk kobiet we Wrocławiu. Samochody i demonstranci zablokowali centrum miasta