Śmieci z kwarantanny. jak wygląda odbiór śmieci od osób na kwarantannie? [PORADNIK]

i

Autor: Pixabay Śmieci z kwarantanny. jak wygląda odbiór śmieci od osób na kwarantannie? [PORADNIK]

Śmieci z kwarantanny. Jak wygląda odbiór śmieci od osób na kwarantannie? [PORADNIK]

2020-10-27 14:15

Rekordy zakażeń koronawirusem, sprawiają, że coraz więcej osób przebywa na kwarantannie oraz samoizolacji. Sprawdź, jak wygląda procedura odbioru śmieci od osób przebywających na kwarantannie.

Jedną z najważniejszych kwestii, dla osób przebywających na kwarantannie jest to, że nie muszą martwić się o organizowanie odbioru ich śmieci. To Sanepid przekazuje wszystkie niezbędne dane adresowe, najpierw do MOPS, a ten informuje firmę odbierająca śmieci.

Firma ProNatura odbiera odpady z miejsc kwarantanny w całej Bydgoszczy. Odbiór odpadów następuje w godzinach nocnych pomiędzy godz. 22.00 - 6.00 w dni robocze. Częstotliwość odbioru odpadów z danej lokalizacji wynosi nie rzadziej niż raz na 7 dni. Dokładny termin ustalany jest telefonicznie z pracownikami ProNatury.

Zobacz: Koronawirus: Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych w Bydgoszczy

Kwarantanna: Jak zabezpieczyć śmieci?

Wyrzucając odpady zmieszane w miejscach kwarantanny należy użyć dwóch lub trzech możliwie mocnych worków (jeden wewnątrz drugiego), następnie trzeba szczelnie zamknąć/związać worek i przygotować do odbioru z przywieszoną kartką z napisem kwarantanna. Odpady tak przygotowane odbierane są w wyznaczonym terminie spod drzwi mieszkania przez pracownika ProNatury bez bezpośredniego kontaktu fizycznego z osobą odbywającą kwarantannę.

Czy będąc na kwarantannie trzeba segregować śmieci?

Jak wskazuje Sanepid, odpady wytwarzane w miejscach kwarantanny lub izolacji, ze względu na miejsce powstawania oraz na ich skład, stanowią odpady komunalne. Odpady te muszą być gromadzone i odbierane w sposób specjalny tzn.  bez styczności z pozostałymi odpadami komunalnymi wytwarzanymi przez mieszkańców.

Spis treści

  1. Kwarantanna: Jak zabezpieczyć śmieci?
  2. Czy będąc na kwarantannie trzeba segregować śmieci?
  3. Co się dzieje ze śmieciami osób będących na kwarantannie?
  4. Czy śmieci osoby na kwarantannie może wyrzucić ktoś inny?

Co się dzieje ze śmieciami osób będących na kwarantannie?

Odpady są przewożone do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych  i wsypywane do bunkra przez wydzieloną do tego celu bramę, następnie spalane.

Czy śmieci osoby na kwarantannie może wyrzucić ktoś inny?

Tylko pracownicy Spółki ProNatura, specjalnie oddzieleni od reszty załogi, wyposażeni w kombinezony, maseczki, rękawiczki i środki dezynfekujące oraz wydzielonym pojazdem mogą odbierać odpady od osób przebywających na kwarantannie bezpośrednio spod drzwi mieszkania.

Przeczytaj: Mobilne punkty pobrań w Bydgoszczy. Gdzie można zrobić badanie na koronawirusa w Bydgoszczy?

Przemycili 15 ton narkotyków! W tle testy na koronawirusa