Schronisko w Bydgoszczy z dodatkowymi obostrzeniami

i

Autor: Pixabay Schronisko w Bydgoszczy z dodatkowymi obostrzeniami

Schronisko w Bydgoszczy z dodatkowymi obostrzeniami

2020-10-27 13:39

Wszystkim miłośnikom zwierząt przypominamy, że w związku z wprowadzeniem czerwonej strefy od 17 października wolontariat oraz spacery ze schroniskowymi psami są zawieszone do odwołania. Podobnie kocie godziny i bezpłatne porady. Tymczasowo zamknięty zostaje również gabinet weterynaryjny. Wizyty w schronisku mogą odbywać się tylko przy wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

Schronisko w Bydgoszczy z dodatkowymi obostrzeniami

W związku z pandemią koronawirusa i wprowadzeniem czerwonej strefy dyrektor schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy podjęła decyzję o dodatkowych obostrzeniach. Do odwołania zawieszone pozostają:

  • spacery z psami,
  • kocie godziny,
  • kocie i psie porady,
  • wolontariat,
  • prace społeczne.

Dodatkowo tymczasowo nieczynny dla gości jest gabinet weterynaryjny. Wszystkie wizyty w schronisku (np. w związku z adopcją lub przekazaniem darów) należy najpierw umówić telefonicznie pod numerem: 512 282 853. Dzwonić można od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00. Bez zmian natomiast pozostaje przyjęcie zwierząt znalezionych.

Zobacz także: Koronawirus: Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych w Bydgoszczy

- Jest nam bardzo przykro jednak musimy zadbać o to, by nasze zwierzęta miały ciągłą opiekę! Dlatego minimalizujemy ryzyko zakażenia koronawirusem. W przypadku wykrycia wirusa u jednej osoby na kwarantannę musiałaby pójść cała załoga schroniska – mówi dyrektor schroniska, Izabella Szolginia i uspokaja - Psy nie są pozostawione same sobie. Pracownicy schroniska dbają o to, by regularnie korzystały z wybiegów. Dodatkowo w każdą niedzielę bezdomniaki ćwiczą z trenerami „Liry”.

Schronisko w Bydgoszczy: Do kiedy obowiązują obostrzenia?

Obostrzenia obowiązują do 8 listopada. Dalsze decyzje będą zależeć od sytuacji epidemiologicznej.

W tej chwili w schronisku jest dokładnie 116 kotów i 116 psów. Zwierzęta do adopcji możemy znaleźć na stronie schroniska  Zdjęcia zwierząt znalezionych są publikowane na bieżąco na facebookowym fanpage’u.

Schronisko dla zwierząt w Gaju, sparaliżowany pies, zbiórka na nowy wózek.