Koronawirus: Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych w Bydgoszczy

i

Autor: UM Bydgoszcz Koronawirus: Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych w Bydgoszczy

Koronawirus: Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych w Bydgoszczy

2020-10-27 8:23

Dzień Wszystkich Świętych to dzień zadumy i symbolicznego spotkania z tymi, którzy odeszli. - Ze względu na epidemię apelujemy o zaplanowanie wizyt na cmentarzach nie tylko 1 listopada, ale jeśli jest to możliwe, odwiedźmy groby bliskich w innych dniach - apelują przedstawiciele bydgoskiego ratusza.

Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, apeluje o zachowanie bezpieczeństwa

- Jesteśmy na tydzień przed ważnym świętem, które obchodzi wielu Polaków. Jest to święto ponadlokalne, na bydgoskie nekropolie przyjedzie wiele osób z innych miast. Apelujemy, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Bydgoszczanek i Bydgoszczan o odwiedziny swoich bliskich w innych dniach. Potraktujmy to jako troskę o zdrowie swoje i osób nam najbliższych – mówi prezydent Rafał Bruski.

1 listopada, tradycyjnie wielu mieszkańców i gości odwiedzi bydgoskie nekropolie. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, przedstawiciele urzędu miasta w Bydgoszczy apelują o to, by zadbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Aby uniknąć tłoku w komunikacji publicznej oraz gromadzenia się w punktach newralgicznych tj. wejściach zachęcają do odwiedzin w innych dniach. Zbliżający weekend zapowiada się słonecznie i może być idealnym czasem na chwilę zadumy i symbolicznego spotkania z bliskimi, którzy odeszli.

Komunikacja miejska w Bydgoszczy 1 listopada 2020

W dniu Wszystkich Świętych na ulice Bydgoszczy wyjedzie cały dostępny tabor, a podróże będą bezpłatne. Również 31 października i 2 listopada komunikacja zostanie wzmocniona. Zmieni się też organizacja ruchu przy bydgoskich cmentarzach. - W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, apelujemy do mieszkańców o rozłożenie w czasie wizyt na grobach bliskich - mówią bydgoscy urzędnicy.

Zobacz koniecznie: Wszystkich Świętych 2020: Zmiany w komunikacji miejskiej i w ruchu przy cmentarzach w Bydgoszczy

Na cmentarzu chroń siebie i najbliższych

Wybierając się na cmentarz przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa. Spotykając innych należy zachować bezpieczny 1,5 metrowy dystans. Warto także zdezynfekować ręce. W tym roku, ze względu na epidemię nie odbędzie się coroczna zbiórka pieniędzy na rzecz ratowania najstarszych bydgoskich nekropolii.

Przeczytaj: Cała Polska stała się CZERWONĄ STREFĄ. Dramatyczny wzrost zakażeń, nowy lockdown [23.10.2020]

Kolejny dzień protestów w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany