Wszystkich Świętych 2020: Zmiany w komunikacji miejskiej i w ruchu przy cmentarzach w Bydgoszczy

2020-10-30 13:09 EIB
Wszystkich Świętych 2020: Zmiany w komunikacji miejskiej i w ruchu przy cmentarzach w Bydgoszczy
Autor: UM Bydgoszcz Wszystkich Świętych 2020: Zmiany w komunikacji miejskiej i w ruchu przy cmentarzach w Bydgoszczy

W dniu Wszystkich Świętych na ulice Bydgoszczy wyjedzie cały dostępny tabor, a podróże będą bezpłatne. Również 31 października i 2 listopada komunikacja zostanie wzmocniona. Zmieni się też organizacja ruchu przy bydgoskich cmentarzach. - W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, apelujemy do mieszkańców o rozłożenie w czasie wizyt na grobach bliskich - mówią bydgoscy urzędnicy.

Wszystkich Świętych 2020: Komunikacja miejska w Bydgoszczy

Wzorem ubiegłych lat w przyszły weekend zmieni się organizacja ruchu przy największych bydgoskich cmentarzach.

  • Ulica Rynkowska zamieni się drogę jednokierunkową (w stronę ul. Putza), a wyjazd z parkingów przy ul. Putza i Ludwikowo będzie możliwy leśnym traktem prowadzącym obok strzelnicy wojskowej w kierunku ul. Zagłoby i Saperów.
  • Ulica Wiślana również zamieni się w ulicę jednokierunkową ( w stronę cmentarza), a wyjazd na Fordońską będzie możliwy przez węzeł przy IKEA.

Warto pamiętać, że na Błoniu wyłączony z ruchu jest odcinek ul. Stawowej pomiędzy ul. Schulza i Broniewskiego, a wiadukty Warszawskie są zawężone do jednego pasa ruchu.

W drodze do Torunia, warto omijać ul. Fordońską korzystając z innych, alternatywnych tras. Przy wielu ulicach położonych bezpośrednio przy cmentarzach pojawią się dodatkowe zakazy zatrzymywania. Ze szczegółami wszystkich zmian można zapoznać się na stronie ZDMIKP.

Zobacz: Koronawirus: Jesteś ozdrowieńcem? Oddaj swoje osocze!

Wszystkich Świętych 2020: Skorzystaj z darmowej komunikacji miejskiej w Bydgoszczy

- Apelujemy do mieszkańców, by jeśli tylko to możliwe, rozłożyli w czasie wizyty na bydgoskich cmentarzach. Wszystkich zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej, która będzie wygodnym i szybszym rozwiązaniem niż podróż samochodem - mówią bydgoscy urzędnicy i dodają: - Przypominamy jednocześnie, że od 17 października 2020 roku, w związku z pandemią, obowiązują obostrzenia dotyczące limitów pasażerów w transporcie publicznym. Maksymalna liczba pasażerów w pojazdach komunikacji zbiorowej może wynosić  połowę miejsc siedzących lub 30% całej pojemności pojazdu. 

W dniu Wszystkich Świętych zwiększy się liczba pasażerów, na bydgoskie ulice wyjadą wszystkie dostępne pojazdy: 191 autobusów i 65 tramwajów.

Urzędnicy proszą by mieć na uwadze, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami i znacznym wzrostem liczby pasażerów w dniu Wszystkich Świętych, zachowanie bezpiecznego dystansu w pojazdach może być utrudnione, nawet przy uruchomieniu całego dostępnego taboru.

- Prosimy również o bezwzględne przestrzeganie zasad dotyczących zasłaniania ust i nosa w środkach komunikacji miejskiej - apelują urzędnicy.

Komunikacja miejska w Bydgoszczy na Wszystkich Świętych: Dodatkowe linie

Już od soboty (31 października) funkcjonować będą linie specjalne zapewniające lepszy dojazd do największych cmentarzy.

  • Linia nr 108 połączy osiedle Kapuściska, przez Trasę Uniwersytecką, z osiedlem Leśnym.
  • Linia nr 109 zapewniać ma bezpośrednie połączenie Fordonu, przez trasę WZ, z Osową Górą.
  • Specjalna linia nr 110 ma zapewnić dojazd z Błonia na cmentarze znajdujące się w sąsiedztwie ul. Pileckiego i Artyleryjskiej.

Te linie kursować będą do 2 listopada.

W dniach 31 października - 2 listopada dla wszystkich linii autobusowych przebiegających ul. Fordońską obowiązywać będą przystanki pn. Fordońska / Kapliczna. Ponadto w tych dniach ZDMiKP zaplanował szereg innych wzmocnień. Ze szczegółami i częstotliwością kursowania poszczególnych linii można zapoznać się na stronie ZDMIKP.

We wrocławskim zoo urodził się koczkodan górski