Bydgoski program in vitro z sukcesem. Trzy kobiety spodziewają się dzieci!

2019-08-22 12:25 AG
in vitro
Autor: jarmoluk/CC0/pixabay.com

Program wsparcia finansowego dla par, które nie mogą mieć dzieci działa w Bydgoszczy od kwietnia. Już ponad 50 par zostało do niego zakwalifikowanych. Jak poinformował Urząd Miasta, są efekty działania wsparcia dla rodziców, którzy marzą o swoim potomku.

Chętni mieszkańcy naszego miasta mogą zgłaszać się do klinik, które realizują program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Są to Klinika Zdrówko oraz Gameta-Szpital. Zostały one wybrane w konkursie, by realizować program polityki zdrowotnej. Jego głównymi celami, oprócz wsparcia leczenia niepłodności metodą in vitro, jest także obniżenie kosztów leczenia niepłodności ponoszonych przez pacjentów, poprawa dostępu do usług medycznych w zakresie leczenia niepłodności dla mieszkańców Bydgoszczy i poprawa trendów demograficznych w mieście. Miasto na ten cel planuje przeznaczyć 2 mln złotych.

Program jest skierowany do mieszkańców Bydgoszczy. Już 57 par zakwalifikowało się do Programu i skorzysta z dofinansowania. Do końca czerwca, dzięki programowi uzyskano trzy ciąże.

Więcej informacji na temat programu znajdziecie TUTAJ.