Rekolekcje adwentowe 2020 online. Gdzie oglądać rekolekcje?

2020-12-01 12:37 eib
Rekolekcje adwentowe 2020 online. Gdzie oglądać rekolekcje?
Autor: Pixabay Rekolekcje adwentowe 2020 online. Gdzie oglądać rekolekcje?

Rekolekcje adwentowe 2020. Czy w tym roku rekolekcje odbędą się w kościołach? Pandemia koronawirusa na każdym kroku krzyżuje plany Polaków. Narzucone przez rząd obostrzenia sanitarne spowodowały, że wiele parafii rezygnuje z tradycyjnej formy rekolekcji adwentowych, a w ich miejsce proponuje wiernym udział w rekolekcjach online.

Rekolekcje adwentowe 2020: W tym roku głównie online

tegoroczne rekolekcje adwentowe będą się różnić do tych, które znamy z ubiegłych lat. Jeszcze rok temu nikt nie przypuszczał, że z powodu pandemii koronawirusa na Polaków zostaną nałożone przez rząd obostrzenia ograniczające między innymi to, ile osób jednocześnie może przebywać w kościołach.

Zobacz: Czy w święta trzeba iść do kościoła? Czy będzie obowiązywać dyspensa? [BOŻE NARODZENIE 2020]

Jak w tym roku będą wyglądały rekolekcje w polskich kościołach?

- Nie ma odgórnych wytycznych dotyczących tego, jak parafie mają przygotować rekolekcje adwentowe w tym roku - mówi w rozmowie z nami ks. dr Marcin Jiers, rzecznik Diecezji Bydgoskiej.

To proboszcz parafii podejmie ostateczną decyzję co do tego, czy rekolekcje adwentowe 2020 odbędą się w murach kościoła, czy raczej online, za pośrednictwem internetu.

- Należy śledzić ogłoszenia parafialne - mówi ks. Jiers.

Na stronach internetowych parafii pojawiają się linki i odesłania do stron, na których można wziąć udział w rekolekcjach adwentowych. Jedną z takich stron jest Oddanie33.pl.

Rekolekcje adwentowe 2020 w internecie na żywo. Gdzie oglądać?

Rekolekcje adwentowe 2020 będą też dostępne na antenie Radia Emaus, Radia Głos i Radia Nadzieja. Codziennie o godz. 21 na żywo za pośrednictwem mediów społecznościowych będzie można wziąć udział w rekolekcjach adwentowych 2020. Nagrania nauk rekolekcyjnych zostaną też przetłumaczone na, między innymi, język angielski, francuski i rosyjski.

Przeczytaj: Takie emerytury mają KSIĘŻA w kujawsko-pomorskim. Ile pieniędzy dostają emerytowani duchowni?

Ksiądz ratownik medyczny