Rodzina 500 plus. 1 lutego ruszył elektroniczny nabór wniosków. Gdzie je złożyć w Bydgoszczy?

2021-02-01 7:22 eib
Rodzina 500 plus. W lutym rusza elektroniczny nabór wniosków. Gdzie je złożyć w Bydgoszczy?
Autor: UM Bydgoszcz Rodzina 500 plus. W lutym rusza elektroniczny nabór wniosków. Gdzie je złożyć w Bydgoszczy?

Rodzice pobierający świadczenie wychowawcze 500+, będą musieli złożyć nowy wniosek o przyznanie świadczenia na kolejny okres. 1 lutego br. rusza elektroniczny nabór wniosków. Od 1 kwietnia przyjmowane będą wnioski w formie papierowej. Złożenie wniosku przez Internet jest szybkie, proste i wygodne – nie stój w kolejce i skorzystaj z gotowego formularza.

Spis treści

  1. Bydgoszcz: 1 lutego rusza nabór nowych wniosków w programie 500 plus
  2. Świadczenie wychowawcze 500 plus

Bydgoszcz: 1 lutego rusza nabór nowych wniosków w programie 500 plus

W tym roku zmienia się sposób naliczania świadczenia wychowawczego 500+. Podobnie jak programy socjalne, 500 plus będzie rozliczane w terminie 1 czerwca - 31 maja. Ta rządowa zmiana wiąże się z koniecznością złożenia nowego wniosku o wypłatę świadczenia.

Od 1 lutego 2021 drogą elektroniczną można składać wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy. Złożenie wniosku drogą tradycyjną będzie możliwe od 1 kwietnia, wtedy też dostępne będą papierowe formularze do pobrania TUTAJ. Aby zachować ciągłość świadczeń, wniosek musi zostać złożony do 30 czerwca.

Wnioski można składać od 1 lutego poprzez stronę banku, platformę emp@tia, PUE ZUS, ePUAP oraz obywatel.gov.pl. Pierwsze wypłaty świadczeń będą dokonywane do 30 czerwca.

Zobacz koniecznie: 500 plus Bydgoszcz. Sprawdź kiedy będą wypłaty świadczeń 500 plus w 2021 roku w Bydgoszczy

- Prosimy o podanie we wniosku aktualnego adresu e-mail – na ten adres wysyłana jest informacja o przyznaniu świadczenia - apelują bydgoscy urzędnicy i dodają: - Zachęcamy także do bezgotówkowej formy pobierania świadczenia poprzez wpisanie we wniosku numeru rachunku bankowego. Kontakt w sprawie ułatwi także podanie numeru telefonu. 

Przykładowy wypełniony wzór wniosku o świadczenie 500 plus znajduje się na stronie UM Bydgoszcz.

Świadczenie wychowawcze 500 plus

Świadczenie przysługuje na wszystkie dzieci do ukończenia 18 roku życia bez względu na dochód rodziny pod warunkiem wspólnego zamieszkiwania z dzieckiem i jego utrzymywania. Rodzic nowo narodzonego dziecka ma aż 3 miesiące od urodzenia dziecka na złożenie wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i otrzyma je z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka. Wysokość świadczenia to 500 zł miesięcznie, a jeśli dziecko jest pod opieką naprzemienną obojga rodziców ustaloną orzeczeniem sądu, kwota świadczenia dla każdego z rodziców to 250 zł miesięcznie. Nie jest konieczne posiadanie wyroku zasądzającego alimenty na rzecz dzieci w przypadku samotnego wychowywania dziecka.

- Rodziców rozwiedzionych oraz wychowujących dzieci naprzemiennie, prosimy o dołączenie do wniosku kopii wyroku sądu orzekającego rozwód lub opiekę naprzemienną, gdyż znacznie przyspieszy to postępowanie - uczulają urzędnicy z Bydgoszczy.

Właściciel klubu fitness z Bydgoszczy rozważa otwarcie mimo obostrzeń
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE