Rolnik znalazł wyjątkowo niebezpieczne znalezisko. Wezwano saperów

i

Autor: KPP w Żnienie Rolnik znalazł wyjątkowo niebezpieczne znalezisko. Wezwano saperów

Powiat sępoleński

Rolnik znalazł to na polu podczas prac! Na miejsce wezwano saperów

2022-09-14 9:47

​​​​​​​Na nietypowy przedmiot, natrafił mieszkaniec gminy Kamień Krajeński, który wykonywał prace polowe. Mężczyzna o odkryciu natychmiast zawiadomił policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu wojskowych saperów.

Rolnik znalazł wyjątkowo niebezpieczne znalezisko. Wezwano saperów

We wtorek (12.09.22) przed południem dyżurny sępoleńskiej policji został powiadomiony, że w miejscowości Obkas (gmina Kamień Krajeński), podczas wykonywania prac polowych znaleziono przedmioty przypominające niewybuchy. - Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji, który potwierdził zgłoszenie - wyjaśnia rzecznik KPP w Sępólnie Krajeńskim.

Zobacz: Wypadek na autostradzie A1. Kierowca zasnął za kółkiem i uderzył w barierki [ZDJĘCIA]

Policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sępoleńskiej komendy rozpoznał w niebezpiecznym znalezisku łuskę artyleryjską wraz z rozcalonym nabojem, pochodzący z czasów II wojny światowej. Na miejsce wezwano saperów z Jednostki Wojskowej w Chełmie, którzy przejęli znalezisko.

Wojskowi saperzy w trakcie sprawdzania terenu ujawnili łącznie 8 naboi kompletnych, 5 łusek i 1 pocisk. Niewybuchy zostały zabezpieczone i przewiezione na wojskowy poligon.

Ewakuacja w centrum Szczecina. Saperzy usuwali bombę z czasów II wojny światowej
Sonda
Widziałeś kiedyś przy pracy sapera?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE