Powiat świecki

Wypadek na autostradzie A1. Kierowca zasnął za kółkiem i uderzył w barierki [ZDJĘCIA]

2022-09-13 13:10

Na autostradzie A1 w powiecie świeckim doszło do dwóch zdarzeń drogowych, których przyczyną było przemęczenie kierowców, a efektem są uszkodzone pojazdy. Policjanci przypominają, że planując wyjazd w długą trasę koniecznie należy dobrze się do niego przygotować. Zadbać nie tylko o samochód, ale również o siebie i przed wyjazdem przede wszystkim wypocząć.

Wypadek na autostradzie A1. Kierowca zasnął za kółkiem i uderzył w barierki

W poniedziałek (12.09.22) na autostradzie A1 w Nowych Marzach 62-letni kierowca hyundaia zjechał z prawego pasa poza jezdnię, a następnie odbił na lewy pas i uderzył w metalowe bariery wiaduktu. - W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodami było zaśnięcie mężczyzn podczas prowadzenia pojazdów z uwagi na długą podróż i zmęczenie - wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

Zobacz: Wypadek na DK 10 pod Bydgoszczą. Kierowca próbował ominąć dzika i uderzył w znak

Mężczyzna wpadł do Brdy obok Opery Nova. Dramatyczna akcja ratunkowa

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierowców. Jeśli czujemy, że zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?