Rozbudowa ul. Kujawskiej w Bydgoszczy na finiszu! Kiedy koniec prac? [ZDJĘCIA]

2021-05-28 14:11

Wykonawca prac na Kujawskiej kontynuuje prace przy zakładaniu trawników i sadzeniu drzew. Na Zbożowym Rynku zaczyna się układanie ostatnich warstw nawierzchni. - Z końcem czerwca inwestycja ma być gotowa do odbiorów - informuje urząd miasta. Zobaczcie zdjęcia z placu budowy!

Prace przy rozbudowie ul. Kujawskiej dobiegają końca. Na Zbożowym Rynku, na jezdni północnej, rozpoczyna się układanie ostatnich warstw nawierzchni (ścieralnych). Prace realizowane będą w piątek i sobotę. W tej części placu budowy trwają również ostatnie prace brukarskie przy chodnikach. Gotowe do położenia asfaltowych nawierzchni są też drogi rowerowe. Ich łączna długość to ponad 4 kilometry. 

Zobacz: Oszust przyklejał kody kreskowe w sklepie! Szuka go bydgoska policja [ZDJĘCIA, WIDEO]

Po przebudowie podziemnej infrastruktury odtwarzany jest wjazd w kierunku ul. Wiatrakowej. Przypominany, że ulica Wiatrakowa, od ul. Nowodworskiej do zamkniętego odcinka, na czas prac stała dwukierunkowa. Wykonawca rozpoczął też budowę ostatniej części parkingu przy ul. Ustronie, która wcześniej stanowiła zaplecze budowy. Wokół ronda Kujawskiego kontynuowane są prace agrotechniczne. Rozpoczęło się także sadzenie drzew – ponad 600 sztuk oraz mnóstwo krzewów, przede wszystkim na skarpie wokół nowych schodów na Wzgórze Wolności. Kończy się też drogowy zakres budowy parkingu pomiędzy jezdniami ul. Kujawskiej. Kolejne prace związane z wdrażanym w Bydgoszczy systemem P+R prowadzić będzie wykonawca, któremu wcześniej zleciliśmy także budowę 3 nowych obiektów tego typu w innych częściach miasta. Po zakończeniu robót wykończeniowych, wymalowane zostanie oznakowanie poziome, zlikwidowane zostaną zwężenia i uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna na obu rondach.

Czytaj także: Skończą się korki na wiaduktach Warszawskich w Bydgoszczy! Kiedy zostanie otwarty drugi pas?

Zakończenie wszystkich prac zaplanowane jest w ciągu miesiąca. Rozbudowa ulicy Kujawskiej to największy projekt komunikacyjny realizowany w centrum Bydgoszczy. Koszt inwestycji, łącznie z zakupem nowoczesnych tramwajów i zrealizowaną już przebudową węzła Szarych Szeregów przekroczy 370 mln zł.

Jak bawią się borsuki? Nadleśnictwo opublikowało wesołe nagranie