Zaglądamy na plac budowy

Rozbudowa ul. Smukalskiej w Bydgoszczy. Autobusy zawrócą na nowych pętlach! [ZDJĘCIA]

2022-11-08 13:24

Kontynuowane są prace przy rozbudowie ul. Smukalskiej. - Na odcinku przebiegającym przez Piaski realizowany jest już szereg prac wykończeniowych - przekazuje bydgoski magistrat i zapowiada, że wkrótce zniknie ruch wahadłowy. Zaawansowane roboty prowadzone są natomiast w Smukale m.in. przy modernizowanej pętli autobusowej. Wk

Rozbudowa ul. Smukalskiej w Bydgoszczy. Jak przebiegają prace?

Przebudowa ulicy Smukalskiej obejmuje 3-kilometrowy odcinek od ul. Błądzimskiej na Piaskach aż do ul. Rajskiej w Smukałę. W ramach inwestycji modernizowane są też pętle autobusowe oraz  oświetlenie. Cała trasa będzie dostosowana do ruchu autobusowego. Na całym odcinku ul. Smukalska zyska nową drogę rowerową biegnącą przez malowniczą część Bydgoszczy położona na lewym brzegu Brdy, graniczącą z lasem. Tę część inwestycji realizowana z unijnym wsparciem.

Zobacz zdjęcia z rozbudowy!

Kierowcy mogą już poruszać się bez większych utrudnień odcinkiem Smukalskiej pomiędzy ulicami Bładzimska i Agrestową. Trwają tam jeszcze m.in. prace brukarskie, przygotowania do ułożenia nawierzchni na odcinkach drogi rowerowej, montażu opraw oświetleniowych na nowych lampach oraz roboty wykończeniowe przy zjazdach i chodnikach.

Obecnie największy zakres prac realizowany jest w Smukale. Na odcinku od ul. Agrestowej do pętli autobusowej na wysokości ul. Rajskiej obowiązuje ruch wahadłowy. Wykonawca przygotowuje się do dokończenia prac przy podbudowie i ułożeniu pierwszych warstw nawierzchni.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest wiosną przyszłego roku. Odpowiada za nie firma Strabag.

Sonda
Jak oceniasz inwestycje w Bydgoszczy?
Czyszczenie zabrudzonej płyty Starego Rynku w Bydgoszczy