Sędzia zgwałcił sędzię. Bulwersujący SKANDAL obyczajowy w Bydgoszczy

2020-04-28 14:21
sąd, sędzia, wymiar sprawiedliwości
Autor: Wojciech Jargiło wymiar sprawiedliwości

W środowisku sędziowskim w Bydgoszczy zawrzało. Sędzia tamtejszego Sądu Rejonowego miał zgwałcić sędzię, swoją koleżankę z pracy. Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej złożył właśnie wniosek do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego o uchylenie mu immunitetu. Prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowy PK, zdradziła "Super Expressowi", że wystąpiono również o jego areszt oraz dodała, ile lat więzienia grozi mu za ten czyn.

Nie zważał na to, że reprezentuje powagę Temidy i sam dopuścił się ciężkiego występku! Według naszych informacji sędzia Sądu Rejonowego w Bydgoszczy miał dopuścić się gwałtu na koleżance z pracy, z którą łączyły go wcześniej „osobiste relacje”. Do tego brutalnego zdarzenia miło dojść w czerwcu 2019 roku. W godzinach porannych sędzia przyszedł podobno pod drzwi mieszkania koleżanki. Ta, nieświadoma zagrożenia, mu otworzyła. Według jej zeznań mężczyzna gdy tylko zorientował się, że jest w domu sama, rzucił się na nią i zgwałcił. Miesiąc później, czyli w lipcu, sędzia postanowiła zgłosić sprawę.

Zobacz także: Ujawniono pikantne SMS-y 62-letniego księdza i 17-latki. Ta historia przeraża

Śledztwo trwało, a w bydgoskim środowisku sędziowskim krążyły, plotki o związku pary sędziów i o ich burzliwym rozstaniu. Teraz dochodzenie ma znaleźć swój finał. By sędzia został pociągnięty do odpowiedzialności za przestępstwo, musi mu być uchylony immunitet. I taki wniosek został złożony do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Kiedy zostanie on rozpatrzony, na razie nie wiadomo.

- Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował wniosek o uchylenie sędziemu immunitetu, o jego zatrzymanie i areszt. Za tak ciężkie przestępstwo grozi do 12 lat więzienia – mówi nam prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

PRZECZYTAJ: Brutalny gwałt na dziewczynce. Ustalenia śledczych przerażają! Zrobił to bliski krewny?

PILNE! Zaginął 3,5-letni Kacperek! Trwa dramatyczna akcja poszukiwawcza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE