Seniorka z Bydgoszczy nagle osunęła się na ziemię! To zachowanie uratowało jej życie

i

Autor: pixabay.com

Policja ostrzega

Seniorka z Bydgoszczy straciła oszczędności życia. Wszystko przez jeden telefon

2023-06-30 8:11

Kolejna mieszkanka Bydgoszczy padła ofiarą oszustwa! Seniorka straciła swoje pieniądze po tym, jak odebrała telefon od „fałszywej” szwagierki potrzebującej gotówki na kaucję dla prokuratora. - Pamiętajmy, nigdy i pod żadnym pozorem nie przekazujmy pieniędzy czy innych kosztowności nieznanym osobom. To oszuści! - apelują bydgoscy funkcjonariusze.

W środę, 28 czerwca policjanci z bydgoskiego Fordonu otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą na wypadek komunikacyjny. - Pokrzywdzona 83-latka odebrała telefon od kobiety podającej się za jej szwagierkę, która poinformowała ją, że spowodowała wypadek przechodząc na czerwonym świetle przez jezdnię i potrzebne są pieniądze na kaucję dla prokuratora. Kobieta podczas rozmowy nakłoniła  pokrzywdzoną do przekazania pieniędzy - mówi rzecznik bydgoskiej policji.

Zobacz: Policja z Bydgoszczy ostrzega przed tymi kobietami! Niektóre pozostają nieuchwytne od wielu lat [ZDJĘCIA]

Chwilę później w mieszkaniu bydgoszczanki pojawił się mężczyzna, który odebrał gotówkę w polskiej i obcej walucie. 83-letnia mieszkanka Fordonu nie podejrzewając, iż jest to oszustwo, przekazała 54500 złotych. Dopiero po kilku godzinach zorientowała się, że została oszukana.

Sonda
Czy padliście kiedyś ofiarą oszustwa?
Oszustwo na gazownika
Nasi Partnerzy polecają