Skandaliczne zachowanie 20-latka! Okradł mężczyznę na wózku inwalidzkim

2021-08-04 7:30
Skandaliczne zachowanie 20-latka! Okradł mężczyznę na wózku inwalidzkim
Autor: pixabay.com Skandaliczne zachowanie 20-latka! Okradł mężczyznę na wózku inwalidzkim

Trójka młodych osób pomogła mężczyźnie poruszającemu się na wózku inwalidzkim dotrzeć do jednego z hoteli na terenie Grudziądza. Jednak po przybyciu do niego szybko się zorientował, że z kurtki skradziono mu pieniądze... Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania nastolatków.

Skandaliczne zachowanie 20-latka. Okradł mężczyznę na wózku inwalidzkim

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 2 sierpnia przed godziną 5:00. To wtedy 68-letni mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim wyjechał z hotelu na pobliską stację benzynową zrobić zakupy. W drodze powrotnej podeszło do niego dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat oraz 17-letnia kobieta twierdząc, że pomogą mu dotrzeć do hotelu.

Zobacz: Piękna Monika zniknęła bez śladu. Wcześniej powiedziała coś strasznego

- Po dotarciu na miejsce 68-latek zorientował się, że w jego kurtki zniknęły pieniądze w kwocie około 3 tys. zł. Natychmiast o tym fakcie powiadomił mundurowych, którzy szybko ustalili na podstawie monitoringu wizerunki prawdopodobnych sprawców. Po penetracji ulic miasta już po godzinie byli w rękach funkcjonariuszy. Cała trójka została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Ponadto mundurowi odzyskali część skradzionej gotówki - wyjaśnia rzecznik KMP w Grudziądzu, podkom. Robert Szablewski.

W toku prowadzonych czynności ustalono, że kradzieży pieniędzy dokonał 20-letni grudziądzanin, który usłyszał już zarzuty. Dwójka pozostałych nastolatków została przesłuchana w charakterze świadka.

Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Morderstwo w Pleszewie. Doprowadzenie oskarżonego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE