Stary Rynek w Bydgoszczy będzie tętnił życiem! Za kilka dni wypełni się ogródkami letnimi

2021-05-07 10:47 Anna Gołata
Stary Rynek w Bydgoszczy będzie tętnił życiem! Za kilka dni wypełnią je letnie ogródki
Autor: UM w Bydgoszczy Stary Rynek w Bydgoszczy będzie tętnił życiem! Za kilka dni wypełnią je letnie ogródki

Bydgoszczanie, mamy dla Was dobre informacje! Już za tydzień uruchomione zostaną ogródki letnie w Bydgoszczy. - Restauratorzy złożyli 60 wniosków związanych z dzierżawą miejskich placów i ulic. Trwają ostatnie przygotowania do ustawienia parasoli, stolików i dodatkowych kwietników - wyjaśnia urząd miasta.

Stary Rynek w Bydgoszczy będzie tętnił życiem! Za kilka dni wypełnią je letnie ogródki

Na te informacje czekaliśmy bardzo długo! Od 15 maja otwarte zostaną ogródki restauracyjne w całej Polsce, a dwa tygodnie później będzie można zjeść również posiłek w samym lokalu. Warunkiem będzie oczywiście zachowanie reżimu sanitarnego i trzymanie odległości od innych gości. Bydgoscy restauratorzy są już przygotowani na przyjęcie pierwszych klientów.

ZOBACZ: Bydgoski tramwaj wodny zaczyna sezon! Jest jednak kilka ważnych zmian

W przyszłym tygodniu pracownicy ZDMiKP przygotują i rozstawią parasole ogródków letnich na płycie Starego Rynku. Dzięki temu restauratorzy będą mogli przyjąć pierwszych gości  już w dniu zniesienia obostrzeń. Do tej pory w ZDMiKP złożonych zostało prawie 60 wniosków o podpisanie umowy na dzierżawę terenu pod ogródki sezonowe - letnie na terenie miasta. To mniej więcej tyle co w roku ubiegłym, choć kilkanaście mniej niż jeszcze dwa lata temu.

Ogródki letnie w Bydgoszczy. Atrakcyjne stawki za dzierżawę

Prezydent Bydgoszczy ustalił w tym roku preferencyjne stawki za dzierżawę terenu pod ogródki sezonowe. Stawki są tak samo niskie jak w 2020 roku a preferencyjne opłaty obowiązywać będą (jeśli nie będą wprowadzane kolejne ograniczenia epidemiczne) do 11 października 2021 roku. W tym roku opłata za działalność ogródków letnich dla wszystkich dzierżawców wynosić będzie symboliczny 1 grosz za 1m² za dzień. To oznacza, że dla prowadzących ogródki letnie ze sprzedażą alkoholu opłata zostanie obniżona aż o 99% w stosunku do stawki z 2019 roku i stanowić będzie zaledwie do 1% dotychczasowych opłat związanych z dzierżawą terenu pod ogródki letnie.

Preferencyjna opłata pobierana będzie również za działalność ogródków letnich nieprowadzących sprzedaży alkoholu. W tym przypadku kwota dotychczas obowiązująca do końca 2019 roku wynosiła 0,10 zł za 1m² za dzień. W tym sezonie będzie to tak samo jak w roku 2020 - 1 grosz za 1m² za dzień. Do wskazanej wysokości opłat z tytułu dzierżawy terenu pod ogródki letnie dodany zostanie podatek VAT.

Największy w historii przemyt papierosów przechwycony przez KAS i SG
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE