Świecie. Pożar w fabryce styropianu. Dym widoczny nawet nad autostradą A1 [AKTUALIZACJA]

2021-06-10 17:57
Straż pożarna
Autor: Materiały prasowe Zdj. poglądowe

Pożar w fabryce styropianu w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie). Płonie najprawdopodobniej hala magazynowa. Do gaszenia ognia zadysponowano czternaście zastępów straży pożarnej. Płoną tworzywa sztuczne. Z relacji mieszkańców wynika, że dym widoczny jest nawet nad autostradą A1 na wysokości Świecia. Służby nie mają w tej chwili informacji o ewentualnych osobach poszkodowanych.

Czternaście zastępów straży pożarnej zadysponowano do gaszenia pożaru w fabryce styropianu w Świeciu. Płonie najprawdopodobniej hala magazynowa.

- Pożar wybuchł w fabryce styropianu przy ul. Chmielniki. Ze wstępnych informacji wynika, że chodzi o halę magazynową o wielkości 50 na 30 metrów. Na miejsce zadysponowano już 14 zastępów straży pożarnej - przekazała PAP Komenda Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Płoną tworzywa sztuczne. Z relacji mieszkańców wynika, że jest duże zadymienie. Dym widoczny jest nawet nad autostradą A1 na wysokości Świecia. Akcja trwa. W tym momencie służby nie mają informacji o ewentualnych osobach poszkodowanych.

[AKTUALIZACJA] Godz. 18:20

- Pożar w fabryce styropianu w Świeciu się nie rozprzestrzenia - poinformował PAP oficer prasowy KP PSP w Świeciu mł. bryg. Paweł Puchowski. Nie ma osób poszkodowanych. Rzecznik prasowy KP PSP w Świeciu wyjaśnił, że ogień pojawił się w jednym z budynków na terenie wytwórni styropianu.

- Trwa gaszenie pożaru. Został on opanowany i nie rozprzestrzenia się. Nie ma osób poszkodowanych. Nie ma też zagrożenia dla budynków mieszkalnych w pobliżu zakładu - wskazał mł. bryg. Puchowski.

Godz. 20:30

Pożar w fabryce styropianu w Świeciu został ugaszony. Obecnie na miejscu została jedna jednostka, która dozoruje teren. Działania strażaków pozwoliły na uratowanie hali do cięcia styropianu oraz magazynu wyrobów gotowych. Ogień spowodował zupełnie zniszczenie hali produkcyjnej i magazynowej, w której składowane były produkty służące do wytwarzania styropianu. Nikt z pracowników zakładu nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Przyczyny pożaru będą ustalane przez biegłego

PRZECZYTAJ TAKŻE: Grudziądz: Rozpędzona 35-latka wjechała w pieszych! Dwie osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

Do tego prowadzi nieuwaga. Wjechał w 17-latka na przejściu dla pieszych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE