ZDMiKP zapowiada zmiany

Przebudowa wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej. Duże utrudnienia dla kierowców! [ZDJĘCIA]

2022-10-13 11:59

Ruszyły prace w ciągu al. Armii Krajowej w Bydgoszczy. Jak informuje ZDMiKP, obecnie demontowane są elementy obiektu. Na budowę zjeżdża też już ciężki sprzęt. W związku z kolejnym etapem prac, w poniedziałek, 17 października zamknięty zostanie przejazd pod obiektem i tym samym dojazd do ul. Modrzewiowej.

Trwa przebudowa wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej w Bydgoszczy

Jak przekazuje ZDMiKP w Bydgoszczy, obecnie ruch pojazdów prowadzony jest dwukierunkowo sąsiednim wiaduktem im. J. Nowaka-Jeziorańskiego. Pozwala to wykonawcy prowadzić prace rozbiórkowe istniejącego zachodniego wiaduktu nad torami kolejowymi.

- Rozebrana została nawierzchnia bitumiczna, wykonano tymczasowy przejazd od strony kościoła do ul. Armii Krajowej (w związku z zaplanowanym na poniedziałek zamknięciem dojazdu do ul. Modrzewiowej), a jeszcze w tym tygodniu powinno rozpocząć się palowanie za przyczółkami istniejącego wiaduktu. Na osiedle Leśne będzie można dojechać objazdem wybierając ul. Kamienną - wyjaśniają drogowcy.

Zobacz zdjęcia z przebudowy wiaduktu!

Wyzwaniem dla wykonawcy jest prowadzenie robót nad torami – Spółka PKP PLK zaostrzyła warunki i tak zwane wyłączenia kolejowe będą krótsze niż zapowiadano. To czas pomiędzy przejazdami pociągów, w którym wyłącza się trakcję elektryczną, by umożliwić wykonywanie robót budowlanych. Z uwagi na intensywny ruch kolejowy (przebiegają tędy aż trzy linie kolejowe, w tym jedna do Warszawy, a druga to magistrala węglowa), takie wyłączenia są możliwe jedynie w nocy.

Nowy obiekt będzie wyglądał podobnie jak sąsiedni wiadukt – pojawią się łuki nośne z rur stalowych oraz podwieszone do nich przęsło stalowe. Konstrukcja nadal będzie posiadała 2 pasy ruchu, ale dostosujemy go też do potrzeb pieszych i rowerzystów.

Długość gwarancji to 15 lat. Wartość zadania to prawie 30 mln zł.

Sonda
Jak oceniasz inwestycje w Bydgoszczy?
Zawracał na trasie S5 pod Bydgoszczy i słono za to zapłacił
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany