Maciej z Białych Błot zachorował na nowotwór mózgu. Koledzy i koleżanki ze szkoły postanowili pomóc mu w walce z chorobą! [AUDIO]

2019-03-06 9:00
Uczniowie SP w Białych Błotach skrzyknęli się, by pomóc koledze w walce z rakiem! [AUDIO]
Autor: Dawid Olszewski Uczniowie SP w Białych Błotach skrzyknęli się, by pomóc koledze w walce z rakiem! [AUDIO]

W szkole podstawowej w Białych Błotach pod Bydgoszczą wielkie poruszenie! A to za sprawą kolegów i koleżanek Maćka, którzy postanowili pomóc chłopcu w walce z nowotworem mózgu.  

Jeszcze tydzień temu nikt nie wiedział, że Macieja wyniszcza nowotwór mózgu. - Trzeba działać od razu, nie ma na co czekać - mówią w szkole.

Nauczyciele i koledzy 12-latka szykują dla niego akcję charytatywną. Chcą mu pokazać, że ma wielkie wsparcie. Będą też zbierać pieniądze na leczenie chłopca.

- Dowiedzieliśmy się o chorobie Maćka w sobotę, a w poniedziałek zabraliśmy się za organizowanie akcji. Przygotowano bieg charytatywny, kiermasz przedświąteczny, pokazy taneczne i motocyklowe - mówią nauczycielki Danuta Gapińska i Danuta Wilczarska-Szafarczyk.

Posłuchajcie rozmowy z naszym reporterem Dawidem Olszewskim:

Uczniowie przygotowują dla Maćka laurki, by wiedział, że w szkole wszyscy o nim myślą. - Życzę Ci dużo zdrowia, żebyś był szczęśliwy i wrócił do nas to szkoły! - mówi koleżanka chłopca, Roksana. 

Akcja charytatywna 16 marca w szkole przy ul. Czystej. Początek o 10.00. Chłopiec zaczął chemioterapię w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Potem czeka go 6-tygodniowa radioterapia.

Czytaj także: Kujawsko-Pomorskie: Kobieta jechała po ciemku, pod wpływem i na kradzionym rowerze

Zobacz WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE