Ukradli Jaguara! Długo autem się nie nacieszyli [ZDJĘCIA]

2020-05-18 12:18 EIB

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży pojazdu marki Jaguar. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Na tym jednak nie koniec. Okazało się, że żona jednego z nich posiadała narkotyki. Przeprowadzone wstępne badanie wykazało, że było to ponad 100 gramów amfetaminy.

Wszystko miało swój początek 07 maja 2020 r. w podbydgoskim Osielsku. Wówczas sprawcy włamali się do zaparkowanego na parkingu niestrzeżonym jaguara i go ukradli. O fakcie tym zostali powiadomieni policjanci z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Ich działania operacyjne przyniosły wymierny efekt.

Okazało się, że za przestępstwem tym stoją 38-letni mieszkaniec Koronowa oraz jego rówieśnik mieszkający w gminie Osielsko. Podczas przeszukania u pierwszego z nich policjanci zabezpieczyli części pochodzące ze skradzionego auta. Obaj sprawcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Po sprawdzeniu ich danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że koronowianin działał w warunkach recydywy więc musi liczyć się z wyższym wymiarem kary. „Wspólnicy” trafili do policyjnego aresztu. W weekend prokurator objął ich policyjnym dozorem.

Na tym jednak nie koniec. Z ustaleń policjantów wynikało również, że żona pierwszego ze sprawców ma związek z przestępczością narkotykową i może posiadać zabronione substancje. Nie pomylili się. Kobieta posiadała biały proszek oraz zbryloną substancję. Po ich wstępnym badaniu potwierdziło się, że to łącznie ponad 100 gramów amfetaminy. 37-latka poniesie odpowiedzialność z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

ZOBACZ: Młodziutki Jakub śmiertelnie potrącił motorowerzystę. Chwilę później powiesił się na pasku

Jak wygląda przyjmowanie pierwszych klientek w salonach kosmetycznych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.