Utknęła z rodzącą koleżanką w korku! Jeden telefon odmienił wszystko. Błyskawiczna reakcja policji

i

Autor: KMP Bydgoszcz

Bydgoszcz

Utknęła w korku z rodzącą koleżanką! Jeden telefon odmienił wszystko. Błyskawiczna reakcja policji

2023-08-03 8:07

Kolejna akcja, o której bydgoscy policjanci długo nie zapomną! Mundurowi pilotowali ostatnio ciężarną kobietę, która w drodze do szpitala zaczęła rodzić. Dzięki bydgoskiej „drogówce" przyszła mama bezpiecznie i szybko dotarła na oddział położniczy, gdzie na świat przyszło zdrowe maleństwo.

We wtorek, 1 sierpnia około godziny 14:00 oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy odebrał dość niecodzienny telefon.

- W słuchawce odezwała się kobieta, która powiedziała, że wiezie swoją koleżankę z Solca Kujawskiego na porodówkę w Bydgoszczy, jednak utknęła w korku. Prosi, jeśli to możliwe, o pomoc w szybkim dostaniu się do szpitala, ponieważ przyjaciółka zaczęła rodzić - wyjaśnia mł. asp. Krzysztof Bratz z KMP w Bydgoszczy.

Bez chwili zastanowienia dyżurny wysłał we wskazane miejsce patrol ruchu drogowego. Po chwili policjanci zauważyli opisanego w zgłoszeniu volkswagena, podjechali więc do auta i nakazali kierującej jechać za nimi. Już po kilku minutach znaleźli się pod drzwiami położniczej izby przyjęć.

Błyskawiczna reakcja dyżurnego oraz policjantów „drogówki" sprawiła, że przyszła mama bezpiecznie i szybko trafiła do szpitala, gdzie szczęśliwie urodziła maleństwo. 

Sonda
Czy praca w policji jest niebezpieczna?
Policjanci eskortowali taksówkę do szpitala