Uwaga kierowcy! Długa lista zmian w organizacji ruchu na rondzie Kujawskim!

2019-12-12 7:30

Jeszcze w tym tygodniu zmieni się organizacja ruchu na rondzie Kujawskim. Pojazdy będą poruszały się pierwszymi nowymi jezdniami wybudowanymi od strony galerii Zielone Arkady. Umożliwi to rozpoczęcie prac w północno-zachodniej części ronda. Szczegóły podajemy poniżej!

W ramach zmian, które zostaną wprowadzone w życie w sobotę, 14 grudnia zamknięte zostaną stare jezdnie ul. Kujawskiej oraz fragment ul. Solskiego przylegające do ronda od strony północno-zachodniej.

Ruch zostanie przełożony na fragment nowej, wschodniej jezdni ul. Kujawskiej oraz południowej jezdni ul. Wojska Polskiego przy Zielonych Arkadach. Kierowcy jadący od strony Zbożowego Rynku dotrą w ten sposób do tymczasowego ronda przy Lidlu.

Uwaga kierowcy! Długa lista zmian w organizacji ruchu na rondzie Kujawskim!

i

Autor: ZDMiKP w Bydgoszczy

Zniknie tymczasowe rondo na Szwederowie

Kolejna dużą zmianą, na którą należy zwrócić uwagę jest likwidacja tymczasowego ronda na połączeniu ulic Solskiego i Chołoniewskiego. Wlot ul. Chołoniewskiego od strony północnej będzie czasowo wyłączony z ruchu. Dojazd do północnego odcinka ul. Chołoniewskiego będzie możliwy z wykorzystaniem ulic Lenartowicza i Sierocej.

Łamane pierwszeństwo na Kujawskiej

Warto zachować też większą ostrożność na połączeniu nowej jezdni ul. Kujawskiej z dojazdem do Zielonych Arkad. Będzie tam funkcjonowało łamane pierwszeństwo (dla pojazdów poruszających się pomiędzy Zbożowym Rynkiem i modernizowanym rondem Kujawskim). Wylot z Zielonych Arkad prowadzony będzie również fragmentem nowej jezdni ul. Kujawskiej, ale będzie drogą podporządkowaną. Mając na uwadze większy ruch w trakcie przedświątecznych zakupów prosimy w tym miejscu o zachowanie szczególnej uwagi.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany