Uważaj! Nadciąga potężna fala upałów. Jak będzie pod koniec maja i w czerwcu 2021? Ekstremalne gorąco w Polsce

2021-05-20 11:52
Uważaj! Nadciąga potężna fala upałów. Jak będzie pod koniec maja i w czerwcu 2021? Ekstremalne gorąco w Polsce
Autor: Pixabay Uważaj! Nadciąga potężna fala upałów. Jak będzie pod koniec maja i w czerwcu 2021? Ekstremalne gorąco w Polsce

Długoterminowa prognoza pogody na maj i czerwiec 2021. Synoptycy zapowiadają potężną falę upałów w Polsce i Europie. Meteorolodzy z AccuWeather ostrzegają, że upał, który nadciąga do Europy tego lata przy jednoczesnym braku opadów deszczu może wyrządzić wielkie szkody w rolnictwie. Przeczytaj prognozę pogody na koniec maja i czerwiec 2021.

Potężne upały nadciągają do Polski i Europy. Jeśli macie dość deszczowych dni, to synoptycy z AccuWeather informują, że już pod koniec maja i w czerwcu 2021 czeka nas potężne uderzenie gorąca. Wszyscy ci, którzy uwielbiają wysokie temperatury będą zachwyceni pogodą w maju i czerwcu 2021. Jednak osoby, które nie przepadają za upałami będą przeżywały udrękę. Zgodnie z długoterminowymi prognozami pogody na maj i czerwiec 2021 przygotowanymi przez meteorologów z AccuWeather musimy być gotowi na rekordowe upały. Synoptycy ostrzegają, że bardzo wysokie temperatury i znikome opady deszczu mogą przysporzyć wiele problemów rolnikom.

Przeczytaj: Wielkie, czarne pszczoły wróciły do Polski. Gigantyczne owady atakują. Czy są niebezpieczne? [ZDJĘCIA]

Spis treści

  1. Fala upałów maj, czerwiec 2021 jak będzie w Polsce?
  2. Upały maj, czerwiec 2021. Jaka będzie temperatura?

Fala upałów maj, czerwiec 2021 jak będzie w Polsce?

Początek astronomicznego lata będzie 20 czerwca, natomiast 1 czerwca zacznie się meteorologiczne lato. Czy w 2021 już w czerwcu będziemy mogli cieszyć się upałami? Synoptycy z AccuWeather informują, że pierwszych upałów możemy spodziewać się już 28 maja 2021. W tym roku, zgodnie z prognozami przygotowanymi przez AccuWeather początek lata będzie upalny.

Gdzie będzie upał w maju i czerwcu 2021?

Meteorolodzy informują, że upalne lato zawita najpierw do Hiszpanii, Portugalii i Włoch. Tam na koniec maja prognozuje się od 21 do 26 stopni Celsjusza, a już w czerwcu 2021 od 26 do 34 stopni Celsjusza.

Potężna fala upałów będzie płynęła do Europy Środkowej, a wysokie temperatury spodziewane są w Wielkiej Brytanii, północnej Francji, Belgii oraz Niemczech. Gorąca aura nie ominie też Polski, krajów bałkańskich i Ukrainy.

Zobacz: Prognoza na lato 2021: Jasnowidz Jackowski zdradził przerażające szczegóły. Nie tylko pogoda będzie straszna

Upały maj, czerwiec 2021. Jaka będzie temperatura?

Synoptycy z AccuWeather prognozują w Polsce potężne upały w maju i czerwcu 2021. Wszyscy ci, którzy zaplanowali na ten czas urlop mogą być spokojni. Pogoda nie popsuje im planów. Upalna pogoda utrzyma się aż do końca czerwca. Temperatura wynosić będzie od 24-29 stopni Celsjusza. Taki stan spodziewany jest głównie w południowej części kraju. Zgodnie z prognozami meteorologów w centrum kraju także będzie gorąco, ale nie tak, jak na południu (od 21-25 stopni Celsjusza). Podobnie będzie wyglądała sytuacja na Pomorzu i w północnej części Polski.

Sprawdź: Cud narodzin w Pałacu Kultury. Franek i Giga zostali rodzicami. Na świat przyszły małe sokoły [ZDJĘCIA]

Pies uwięziony na balkonie w upał!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE